19 листопада 2019, 16:49

Отримати компенсацію за погані умови тримання під вартою можна через ЄСПЛ

"ECHR.Ukrainian Aspect"

Переповнення камер, погана організація діяльності органів виконання покарання, переслідування з боку співкамерників тощо, - стандартний набір скарг ув’язнених, що свідчить про порушення державою Конвенції, та дає змогу отримати компенсацію у Страсбурзі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Негайне виконання постанови суду про адміністративний арешт порушує Конвенцію, - ЄСПЛ".

ЄСПЛ ухвалив рішення у справі "Улемек проти Хорватії" (заява №21613/16), зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".

Так, Душан Улемек був визнаний винним у пособництві пограбування та засуджений до позбавлення волі. Вирок він частково відбув у в’язниці м. Загреб (близько місяця), а решту його покарання - у в’язниці в м. Глина.

Відбуваючи покарання, він скаржився на умови ув’язнення. Серед іншого, він стверджував про переповнення камер, відсутність сприятливих умов, погану організацію діяльності, переслідування від інших ув’язнених, тримання в ізоляції. Проте скарги відхилялися як керівництвом в’язниці, так і судом.

Після звільнення він ініціював провадження про компенсацію за невідповідні умови його тримання під вартою в обох в’язницях, але позов було відхилено. Оскарження рішення також не мало успіху.

Посилаючись, зокрема, на ст. 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Улемек звернувся до ЄСПЛ.

У результаті суд у Страсбурзі частково задовольнив вимоги заявника, визнавши порушення конвенційних гарантій стосовно умов тримання Улемека під вартою у в’язниці м. Глина та присудив компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі 1 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Улемек проти Хорватії" (заява №21613/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ висловився щодо затримки виплати заробітної плати та вихідної допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати