30 серпня 2021, 14:25

ЄСПЛ оцінить види перехоплення телекомунікацій на прикладі депутатів британського парламенту

Інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect»

Хоча національне законодавство не допускає прослуховування телефонних розмов членів британського парламенту, ця заборона не обмежує можливостей спецслужб, коли йдеться про моніторинг телекомунікацій – масове зняття інформації з каналів зв’язку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обгрунтованість такої позиції органів влади перевірить Європейський суд з прав людини. Для цього високі судді запросили у Великій Британії пояснення по скарзі 43246/16, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Скаргу до ЄСПЛ подали член парламенту країни Керолайн Лукас і Дженні Джонс, що має довічне перство і має право засідати в палаті лордів. До звернення в Страсбург вони оскаржили в Слідчому трибуналі норми Закону 2000 року, що фактично наділяє слідчі органи повноваженнями перехоплення, зберігання і відстеження комунікацій членів парламенту.

Трибунал погодився з парламентаріями в тому, що так звана доктрина Вільсона, що обмежує повноваження поліції і розвідувальних органів із здійснення прослушки телефонів парламентаріїв діє в разі режиму цільового перехоплення даних, але її положення не можуть застосовуватися щодо режиму масового зняття інформації з технічних каналів зв’язку.

В цілому, Трибунал постановив, що режим перехоплення комунікацій парламентаріїв відповідає нормам закону за умови забезпечення належного захисту даних, що було необхідною і достатньою для дотримання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Проте заявники вважали, що стеження за комунікаціями членів парламенту порушує їхні права, гарантовані статтею 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) та статтею 10 (Свобода вираження поглядів) Конвенції.

Суд у Страсбурзі звернувся до влади Сполученого Королівства за роз’ясненнями щодо того, чи дійсно заявники можуть вважати себе потерпілими в результаті допущених, на їхню думку, порушень, і чи мали місце порушення зазначених статей Конвенції в результаті дії режимів перехоплення даних.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати