04 жовтня 2021, 14:32

ЄСПЛ: Неможливість самопредставництва порушила право на доступ до суду

Справа «Дилусь проти Польщі»

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

За наслідками розгляду справи у дисциплінарному провадженні проти адвоката Павела Дилуся польська колегія адвокатів наклала стягнення у виді догани та зобов’язала сплатити витрати на організаційно-технічне забезпечення, які становили суму у розмірі близько 500 євро.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховний Суд підготував черговий огляд практики ЄСПЛ за липень 2021 року"

Адвокат вирішив оскаржити це рішення і подав апеляцію з питань права до верховного суду. Але його заяву було відхилено на тій підставі, що процесуальний документ складав сам заявник, а не його адвокат.

П.Ділусь звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Посилаючись на ст. 6 (право на доступ до суду) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, адвокат скаржився на відхилення його апеляції верховним судом.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, але не присудив компенсації завданої шкоди, оскільки заявником не було подано жодної вимоги справедливої сатисфакції.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Дилусь проти Польщі» (заява № 12210/14) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати