02 грудня 2019, 18:32

ЄСПЛ констатував порушення, але не присудив компенсації

"ECHR. Ukrainian Aspect"

Дмитра Белугіна було заарештовано за підозрою у нападі. Через два дні суд звільнив його, але він був негайно заарештований повторно. Під час перебування під вартою він зізнався у пограбуванні та вбивстві. Згодом він відкликав всі свої заяви, стверджуючи, що вони були зроблені під примусом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Арешт рахунків як захід забезпечення провадження має враховувати інтереси сім’ї підозрюваного, - ЄСПЛ".

Так, Белугіна оглянув лікар, який повідомив про синці на його потилиці та правій скроні і садну на зап’ястях, які могли бути отримані раніше, зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".

У свою чергу органи влади відмовилися розпочинати кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження, мотивуючи це тим, що ушкодження, зазначені у звіті лікаря, були завдані через те, що підозрюваний чинив опір арешту. Ці рішення Белугін не оскаржував.

Зрештою підозрюваний був визнаний винним у пограбуванні та вбивстві і отримав 20 років позбавлення волі. Суд першої інстанції покладався на зізнання, які він робив під час тримання під вартою в поліції. Клопотання про визнання цих заяв неприйнятними, через побиття поліцією та за відсутності адвоката, задоволені не були. Суд дійшов висновку, що його ушкодження були отримані після слухання з питання затримання, після того, як він зробив зізнання.

Як зазначається, Белугін звернувся до ЄСПЛ. Він скаржився, зокрема, на те, що його засудження було засноване на примусовому зізнанні у порушення ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, втім відмовив у компенсації моральної шкоди, зауваживши, що виявлення порушення складало достатньо справедливу сатисфакцію.

Читайте також: "ЄСПЛ присудив 5 тис. євро за обмеження свободи вираження поглядів".

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Белугін проти Росії" (№2991/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати