27 липня 2020, 10:24

ЄСПЛ: адвокатам, яким перешкоджали в отриманні гонорару, держава виплатить по €10 тис

ECHR. Ukrainian Aspect

Адвокати Александрос та Майкл Кандаракіс, зареєстровані в Колегії адвокатів Афін, представляли клієнтів, які виграли позови про відшкодування збитків за експропрійоване майно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: питання визнання та скасування батьківства не мають строків давності".

Зазначається, що відповідно до чинного законодавства суди повинні були встановлювати витрати в таких справах про експропріацію, в тому числі адвокатські гонорари. Потім гонорари повинні були бути внесені до Фонду консигнаційних вкладів та позик, який передавав їх колегії адвокатів. І вже потім колегія виплачувала їх адвокатам.

Зокрема, компанія-відповідач внесла гонорари до Фонду, але останній відмовився передавати гроші далі. Адвокати ініціювали відповідне провадження, але їхні запити були відхилені, оскільки подавати позов повинна була Колегія адвокатів.

Це зрештою стало підставою для звернення адвокатів Кандаракіс до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Вони скаржилися, зокрема, на те, що відхилення їх позовів проти Фонду консигнаційних вкладів та позик щодо внесення сум, визначених в якості адвокатських гонорарів, на користь Колегії адвокатів на підставі того, що вони не мали право ініціювати справу, порушило їх права відповідно до статті 6 § 1 (доступ до суду) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Так, ЄСПЛ погодився із доводами заявників, констатував порушення конвенційних гарантій та присудив по 10 тис. євро компенсації моральної шкоди кожному із них.

Читайте також: "ЄСПЛ: держава має берегти потенційних самогубців від самих себе".

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Кандаракіс проти Греції" (№ 48345/12, 48348/12 та 67463/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати