03 жовтня 2019, 17:13

ЄС приєднався до критики судової реформи в Україні

Прес-служба ВККС

Новопризначений Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас приєднався до критичних зауважень щодо законопроєкту №1008, висловлених Генеральним Секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Генсек Ради Європи стурбована законодавчими змінами щодо судової гілки влади".

Про це повідомляє прес-служба ВККС.

Матті Маасікас у своєму Твіттері зазначив: "Жорстка позиція Марії Пейчинович-Бурич щодо деяких аспектів судової реформи в Україні. Європейський Союз поділяє занепокоєння щодо дотримання європейських стандартів. Ми виступаємо за продовження діалогу щодо проєкту Закону №1008".

Матти

Так, проєкт Закону №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" передбачає скорочення суддів Верховного Суду до 100 осіб (наразі працює 192 судді), зміну правил добору членів ВККС з повним перезавантаженням цього органу та звуження гарантій незалежності суддів. 

"Найбільш важливо, щоб [реформування - прим. ред.] ґрунтувалося на досягненнях реформ, впроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам", - наголошує у своєму листі пані Пейчинович-Бурич.

Нагадаємо, Рада Європи відзначила позитивну тенденцію в підвищенні якості правосуддя в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати