03 жовтня 2019, 10:24

Генсек Ради Європи стурбована законодавчими змінами щодо судової гілки влади

Прес-служба ВККС

Генеральний Секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у своєму терміновому листі до Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка висловила занепокоєння щодо Проєкту Закону №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», який у вівторок, 1 жовтня, був рекомендований до ухвалення у другому читанні комітетом Верховної Ради з питань правової політики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Висновок Венеціанської комісії: ВС звернувся до Президента та ВРУ щодо законопроєкту №1008".

Про це повідомляє прес-служба ВККС.

Законопроєкт, зокрема, передбачає скорочення суддів Верховного Суду до 100 осіб (наразі працює 192 судді), зміну правил добору членів ВККС з повним перезавантаженням цього органу та звуження гарантій незалежності суддів. 

«В ньому пропонуються широкомасштабні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для незалежності судової системи. Зокрема, Проєкт Закону впливає на статус та кваліфікаційні вимоги до суддів та на повязані з цим процедури», - зазначає Генеральний Секретар Ради Європи у своєму листі.

«Найбільш важливо, щоб [реформування - прим. ред.] ґрунтувалося на досягненнях реформ, впроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам», - наголосила пані Пейчинович-Бурич.

Днями був оприлюднений повний звіт Ради Європи щодо реформування системи правосуддя в Україні 2014-2018 рр., в якому експерти РЄ відзначили «позитивну тенденцію у підвищенні професіоналізму, ефективності та якості правосуддя».

Генеральний Секретар Ради Європи привернула увагу до рішення Комітету Міністрів РЄ, оприлюдненому за результатами розгляду питання щодо виконання Україною рішення Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України».

Комітет Міністрів Ради Європи підкреслив, що «запропоновані законодавчі зміни мають узгоджуватись із Конвенцією [про захист прав людини і основоположних свобод - прим. ред.] та практикою Суду [Європейського суду з прав людини - прим. ред.], з принципами незалежності судової влади і з відповідними рекомендаціями Ради Європи», та закликав органи української влади «в повній мірі використати практичний досвід та знання експертів Ради Європи в цьому питанні».

«Наполегливо підтримую цей заклик та пропоную підтримку Ради Європи в цьому питанні», - підсумувала пані Пейчинович-Бурич.

Нагадаємо, Рада Європи відзначила позитивну тенденцію в підвищенні якості правосуддя в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати