Експерти ООН закликали Францію повністю переглянути запропонований новий закон про безпеку, визнавши його "несумісним" з міжнародним правом та правами людини, повідомляє британська газета The Guardian.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "США звинуватило Facebook у дискримінації американських робітників".
Закон, який був прийнятий народними депутатами в національних зборах і повинен розглядатися верхньою палатою, сенатом, надає органам влади, зокрема, міліції, додаткові повноваження, і останніми тижнями він став предметом протестів. Цим законом забороняється публікувати фотографії міліції за певних обставин і дозволяється ширше використовувати безпілотні спостережні апарати.
П'ять експертів, які склали звіт повідомляють свої висновки перед Радою з прав людини. Вони дійшли висновку, що закон "несумісний з міжнародним правом та правами людини".
Медіаорганізації стверджують, що стаття 24 закону, яка передбачає правопорушення за публікацію фотографій чи фільмів, на яких ідентифікуються чергові міліціонери чи жандарми, які "мають намір завдати фізичної чи психологічної шкоди", є загрозою свободі преси. Стаття потрапила в центр уваги нещодавніми заявами про насильство в міліції, включаючи побиття темношкірого музичного продюсера .
Уряд відкинув критику, стверджуючи, що фотографії все ще можуть бути опубліковані, але під тиском погодився "переписати" оскаржуване положення. Однак у звіті ООН також висвітлюється інший пункт, стаття 22, яка дозволяє використання дронів для огляду громадськості.
"Серед багатьох інших елементів запропонованого законодавства, які можуть обмежити права людини, є стаття 22, яка дозволяє використання безпілотників для спостереження в ім'я безпеки та боротьби з тероризмом, що дозволяє розширене спостереження, особливо за демонстрантами", - написали незалежні репортери. "Це має серйозні наслідки для права на приватність, свободи мирних зборів та свободи вираження поглядів у країні".
У звіті додається: "Це хороший знак того, що члени парламенту заявили, що перепишуть статтю 24, що обмежує публікацію фотографій міліціонерів, але вони повинні піти далі і ще раз подумати про мету всього закону. Просте переписування статті 24 не дозволить виправити її недоліки, і ця пропозиція, безумовно, не єдина у запропонованому законі, яка загрожує правам людини".
ООН закликала Францію провести повну оцінку закону, щоб встановити, чи сумісний він із міжнародним правом.
Звіт надійшов, коли префектура поліції Парижа попросила журналістів передати фільм демонстрації проти закону у столиці Франції минулої суботи. Влада заявила, що в результаті мирних акцій протесту в результаті зіткнень з молоддю постраждали понад 60 поліцейських.