25 серпня 2020, 9:37

ЄК завершила переговори по вакцині. Якщо тести пройдуть успішно, буде закуплено 225 млн доз

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Європейська комісія оголосила, що завершила попередні переговори з CureVac про закупівлю 225 мільйонів доз потенційної вакцини проти Covid-19 від імені всіх держав-членів ЄС. Саме цю компанію американці хотіли взяти на себе, щоб забезпечити США вакцинами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Особливості державних закупівель для запобігання поширенню COVID-19 в Україні"

"Сьогодні ми завершили переговори з європейською компанією CureVac про підвищення шансів знайти ефективну вакцину проти коронавируса. Ми працюємо рука об руку з державами-членами та виробниками вакцин для досягнення головної мети нашої європейської стратегії вакцини - вакцини для всіх", - заявила у четвер, 20 серпня комісар ЄС. з охорони здоров'я і безпеки харчових продуктів Стела Кіріакіді. В останні тижні Європейська комісія оголосила про позитивні результати переговорів з Sanofi-GSK (31 липня) і Johnson & Johnson (13 серпня), а також про підписання 14 серпня рамкового контракту на закупівлю вакцини з AstraZeneca. Запланована угода з CureVac дозволить всім країнам-членам ЄС купувати вакцину, а також передавати її в дар країнам з низьким і середнім рівнем доходу або поширювати в інших європейських країнах.

Європейська комісія оголосила, що спочатку вона зможе закупити 225 мільйонів доз від імені країн ЄС, коли дослідження підтвердять, що вакцина безпечна і ефективна. CureVac - європейська компанія, яка, як підкреслює KE, є піонером у розробці нового класу вакцин на основі матричної РНК (мРНК), яку переносять в клітини ліпідними наночастинками. Робота над створенням платформи для цього типу вакцини зайняла десятиліття. В основі цієї технології лежить використання цих молекул в якості носіїв інформації, за допомогою яких організм може виробляти активні речовини для боротьби з різними захворюваннями.

У березні президент США Дональд Трамп запропонував CureVac понад 1 млрд доларів на закупівлю вакцини "для США і тільки для США". Дітмар Хопп, власник компанії, відхилив пропозицію, підкресливши, що у Америки "немає можливості" отримати виключні права на цей захід. Після цієї спроби поглинання ЄК запропонувала 80 млн євро на підтримку інноваційної німецької компанії з Тюбінгена.

"Європейська комісія виконує свою обіцянку надати європейцям і решті світу швидкий доступ до безпечної вакцини для захисту нас від коронавіруса. Кожен раунд переговорів, які ми проводимо з фармацевтичною промисловістю, наближає нас до боротьби з цим вірусом", - підкреслила у четвер, 20 серпня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен. За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), на сьогодні в країнах ЄС, Великобританії та Європейської економічної зони виявлено майже 2 млн випадків коронавіруса. Більше 180 тисяч чоловік померло в цих країнах через Covid-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати