Європейська комісія оголосила, що завершила попередні переговори з CureVac про закупівлю 225 мільйонів доз потенційної вакцини проти Covid-19 від імені всіх держав-членів ЄС. Саме цю компанію американці хотіли взяти на себе, щоб забезпечити США вакцинами.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Особливості державних закупівель для запобігання поширенню COVID-19 в Україні"
"Сьогодні ми завершили переговори з європейською компанією CureVac про підвищення шансів знайти ефективну вакцину проти коронавируса. Ми працюємо рука об руку з державами-членами та виробниками вакцин для досягнення головної мети нашої європейської стратегії вакцини - вакцини для всіх", - заявила у четвер, 20 серпня комісар ЄС. з охорони здоров'я і безпеки харчових продуктів Стела Кіріакіді. В останні тижні Європейська комісія оголосила про позитивні результати переговорів з Sanofi-GSK (31 липня) і Johnson & Johnson (13 серпня), а також про підписання 14 серпня рамкового контракту на закупівлю вакцини з AstraZeneca. Запланована угода з CureVac дозволить всім країнам-членам ЄС купувати вакцину, а також передавати її в дар країнам з низьким і середнім рівнем доходу або поширювати в інших європейських країнах.
Європейська комісія оголосила, що спочатку вона зможе закупити 225 мільйонів доз від імені країн ЄС, коли дослідження підтвердять, що вакцина безпечна і ефективна. CureVac - європейська компанія, яка, як підкреслює KE, є піонером у розробці нового класу вакцин на основі матричної РНК (мРНК), яку переносять в клітини ліпідними наночастинками. Робота над створенням платформи для цього типу вакцини зайняла десятиліття. В основі цієї технології лежить використання цих молекул в якості носіїв інформації, за допомогою яких організм може виробляти активні речовини для боротьби з різними захворюваннями.
У березні президент США Дональд Трамп запропонував CureVac понад 1 млрд доларів на закупівлю вакцини "для США і тільки для США". Дітмар Хопп, власник компанії, відхилив пропозицію, підкресливши, що у Америки "немає можливості" отримати виключні права на цей захід. Після цієї спроби поглинання ЄК запропонувала 80 млн євро на підтримку інноваційної німецької компанії з Тюбінгена.
"Європейська комісія виконує свою обіцянку надати європейцям і решті світу швидкий доступ до безпечної вакцини для захисту нас від коронавіруса. Кожен раунд переговорів, які ми проводимо з фармацевтичною промисловістю, наближає нас до боротьби з цим вірусом", - підкреслила у четвер, 20 серпня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен. За даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), на сьогодні в країнах ЄС, Великобританії та Європейської економічної зони виявлено майже 2 млн випадків коронавіруса. Більше 180 тисяч чоловік померло в цих країнах через Covid-19.