07 листопада 2019, 18:22

ДСА України затвердила концепцію побудови ЄСІТС у новій редакції

Судова влада України

Наказом Державної судової адміністрації України "Про забезпечення створення і функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи" затверджено Концепцію побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в новій редакції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Повноваження нинішнього складу ВККС припиняються: звернення до суддів України".

Про це повідомляє прес-служба ДСА України, зазначає Судова влада України.

Так, Концепцією змінено архітектуру побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та терміни реалізації. Метою нової Концепції є автоматизація процесів правосуддя з урахуванням вимог українського законодавства, загальносвітових практик та європейських страндартів. Це забезпечить пришвидшення процесів судочинства, зручність у доступі, надійність, захищеність інформації та прозорість шляхом публічності електронних ресурсів.

Концепція побудови ЄСІТС визначає:

  • принципи створення ЄСІТС;
  • стратегію формування, функціонування та розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності судів, органів та установ системи правосуддя;
  • методи та засоби забезпечення інформаційно-аналітичної підтримки процесів підготовки, прийняття та контролю виконання управлінських рішень шляхом автоматизованого збору, накопичення, обробки, аналізу інформації.

Також у концепції побудови ЄСІТС визначені структура, організація та принципи побудови ЄСІТС з використанням сучасних програмно-технічних засобів. Крім цього, запропонована даною Концепцією модель побудови ЄСІТС надасть можливість здійснювати дистанційну комунікацію між судом і учасниками судового процесу шляхом обміну процесуальними документами в електронній формі та використання відеоконференцзв’язку.

Реалізація та план заходів із створення та забезпечення функціонування ЄСІТС, з визначенням етапів її створення та впровадження на період 2020-2023 рр., буде передбачати строки виконання робіт по її впровадженню.

Нагадаємо, набув чинності закон про судову реформу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати