03 червня 2021, 11:16

ДІАМ — орган державного ринкового нагляду за якістю будівельної продукції — рішення Уряду

Пресслужба Мінрегіон

Уряд визначив Державну інспекцію архітектури та містобудування України (ДІАМ) органом державного ринкового нагляду за будівельною продукцією. У такий спосіб держава забезпечує захист українського ринку від недоброякісної та фальсифікованої будівельної продукції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затверджено новий перелік суб’єктів нормування у будівництві"

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Відтепер держава забезпечить захист внутрішнього ринку від недоброякісної, фальсифікованої будівельної продукції. Це дасть змогу створити на ринку України умови чесної конкуренції та захистити споживачів від небезпечної продукції», – наголосив Олексій Чернишов.

Міністр підкреслив, що задачі державного ринкового нагляду за будівельною продукцією та державного архітектурно-будівельного контролю є взаємопов’язаними. Поєднання цих функцій в одному органі в межах реформи містобудування дозволить якісно виконувати зазначену функцію.

У більшості країн світу, зокрема, в ЄС, ринковий контроль за будівельною продукцією має окреме регулювання. 

Для забезпечення ефективного державного ринкового нагляду у цій сфері відповідний орган повинен мати ресурси: матеріально-технічну базу, зокрема, сучасні випробувальні лабораторії та висококваліфікованих фахівців саме будівельного профілю, які розуміють взаємозв’язок між виробничими процесами, характеристиками продукції та вимогами до об’єктів будівництва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати