14 травня 2020, 10:07

Держгеокадастр підписав зі Світовим банком комплексну програму дій

Урядовий портал

Держгеокадастр узгодив комплексну програму дій у сфері управління земельними відносинами та геопросторових даних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Світовим банком). Підписання двостороннього документа з огляду на карантинні заходи відбувалось дистанційно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінфін представив план реформування митниці".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Як зазначається, програма передбачає покроковий план дій, спрямованих на досягнення цілей, окреслених в стратегії Кадастр 2.0: цілковитої прозорості, дерегуляції, підвищення якості конкуренції в земельному секторі та широкого доступу до інформації.

Так, Світовий банк надає послідовну та системну підтримку в розвитку земельних відносин та сфері геопросторових даних. У СБ відзначили, що спільна розробка цієї програми є кульмінацією давнього і продуктивного діалогу між Держгеокадастром, Світовим банком і партнерами.

"Хочу окремо підкреслити, що земельна реформа – це не лише про ринок землі, і про цей її аспект у такому випадку не йдеться. Йдеться про суто технічні та адміністративні заходи, реалізація яких допоможе трансформувати земельні відносини в Україні в конкурентну, відкриту, безкорупційну сферу та реалізувати економічний потенціал галузі", — пояснив Голова Держгеокадастру Денис Башлик.

Він також підкреслив, що українська сторона формує порядок денний і визначає пріоритети з огляду на досягнення найбільшої користі для громадян України.

Зокрема, серед пріоритетних напрямів трансформації та розвитку земельних відносин передбачено:

  • дерегуляцію: реформування системи управління у сфері земельних відносин, зменшення ризиків хабарництва та корупції, зняття штучних обмежень, спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів тощо;
  • стимулювання конкурентного середовища та розвитку бізнесу: забезпечення публічності та прозорості аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності;
  • розвиток інфраструктури геопросторових даних, відкриття інформації та впровадження інтеграції даних;
  • децентралізацію: реалізація простої процедури встановлення та реєстрації меж громад, а також комплексного просторового планування їхніх територій;
  • антикорупційну політику.

Таким чином, впровадження цієї програми має важливе значення для забезпечення прогресу у правовій базі, який буде досягнуто за підтримки багатосторонніх і двосторонніх донорів та досить оперативно принесе бажані результати з точки зору підвищення прозорості, доступу до інформації та конкуренції в земельному секторі.

Нагадаємо, Мінекономіки презентувало план зі створення півмільйона робочих місць.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати