09 вересня 2020, 12:42

Держекоінспекція перевірятиме дотримання законодавства у зелених зонах

Держекоінспекція

Державна екологічна інспекція ініціювала внесення змін до уніфікованої форми акту, завдяки чому зможе перевіряти виконання норм природоохоронного законодавства у зелених зонах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Для браконьєрів-рибалок підвищать штрафи, - голова Держекоінспекції".

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

"Державна екологічна інспекція зможе перевіряти зелені зони! Ініціювали внесення змін до Уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Завдяки внесеним змінам тепер Держекоінспекція зможе перевіряти сквери та парки", - написав Андрій Мальований.

Зокрема, уніфікована форма акту - це документ, в якому інспектори зазначають результати проведеної перевірки. Існуюча зараз форма акту не дає змоги ДЕІ перевіряти зелені зони.

Зазначається, що уніфікована форма акту заповнюється інспекторами після перевірки суб’єктів господарювання. В ній описуються наявність чи відсутність порушень, перелік об’єктів, які перевіряються. Іншими словами, це покроковий план перевірки та його результати.

Так, форма акту, яка є в нас зараз, не дозволяє ДЕІ перевіряти зелені зони у містах. Тобто, якщо у парку чи сквері наявне порушення природоохоронного законодавства, інспекція не може його зафіксувати, адже не має відповідного акту.

"Тим не менш, у зелених зонах дуже часто стаються випадки нанесення шкоди довкіллю. Вирубаються міські дерева, засмічуються газони та водойми, проте винні у цьому покарання не несуть. Зміни до уніфікованої форми акту дозволять нам законно здійснювати перевірки у міських зелених зонах. А це крок до того, щоб припинити порушення та зберегти зелені куточки у мегаполісах", - пояснив Андрій Мальований.

Нагадаємо, у Держекоінспекції створять е-кабінет інспектора на базі Blockchain.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати