13 лютого 2025, 14:47

Як подати заяву на субсидію на оренду житла для ВПО онлайн

Пресслужба Мінсоцполітики

Наразі внутрішньо переміщені особи можуть скористатися новим інструментом підтримки від держави – субсидією на оренду житла для ВПО. Держава забезпечить фінансову допомогу у вигляді субсидії на оренду, щоб переселенці могли винайняти квартиру чи будинок у тому населеному пункті, в який переїхали через війну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Зміни в порядку виконання покарання у вигляді штрафу: що треба знати»

Як це працює, розповіли у Мінсоцполітики.

Важливо, що власнику житла, який здає його в оренду ВПО, держава компенсує податок на доходи фізичних осіб або єдиний податок та військовий збір.

Щоб мінімізувати час на подання документів, можна укласти договір найму та подати заяву на субсидію онлайн, через портал електронних послуг Пенсійного фонду.

При цьому заява та договір найму мають бути підписані ВПО і власником житла в електронній формі – з накладанням КЕП (кваліфікованих електронних підписів).

Алгоритм дій 

Людина, яка є внутрішньо переміщеною особою, має авторизуватися в особистому кабінеті електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою КЕП і натиснути кнопку «Увійти».

У лівому боковому меню «Комунікації з ПФУ» обрати вкладку «Заява про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму».

У наступному полі обрати вікно «Первинне заповнення Заяви про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму наймачем».

Заповнити онлайн-форму заяви: зазначити загальні дані про себе, документ, що посвідчує особу, відомості про житло, дані довідки про взяття на облік ВПО та дані виплатних реквізитів. Поля, позначені зірочкою, є обов’язковими для заповнення.

У частині заяви «Учасники звернення» ВПО (наймач) має перерахувати всіх членів домогосподарства, які проживатимуть в орендованому житлі, та додати дані про власника житла, після чого натиснути кнопку «Зберегти».

Далі зазначити дані для формування договору оренди житла і зазначити житлові послуги, які будуть використовуватись, поставивши відповідні позначки.

ВПО ставить позначку про підтвердження наймодавця, що приміщення не було відчужено та не передано в користування третім особам, не є спірним чи арештованим. Цією позначкою він також підтверджує, що житлове приміщення передається в найм у стані, придатному для проживання.

У разі потреби, ВПО (наймач) може додати скановані копії інших документів, наприклад, відомості про розірвання шлюбу, встановлення режиму окремого проживання для подружжя, стягнення аліментів тощо.

Після заповнення онлайн-форми заяви ВПО надає згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку та натискає кнопку «Зберегти» (також є кнопка «Зберегти чернетку», якщо заповнення форми не завершено).

На екрані у сусідніх (паралельних) вкладках з’явиться згенерована екранна форма Заяви про надання субсидії на найм житла та Примірного договору найму (оренди) житлового приміщення (будинку, квартири). Документи необхідно переглянути та натиснути кнопку «Зберегти».

Після цього документи набувають статусу «Очікує підпису».

Водночас Заява та сформований на основі даних онлайн-форми Примірний договір надходять до особистого кабінету власника житла (наймодавця). Для ознайомлення з документами йому потрібно зайти в розділ «Підписати Заяву про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму».

Наймодавець має перевірити свої дані, за потреби, відредагувати їх, додати необхідні документи, зберегти та накласти КЕП. Таким чином, наймодавець підписує Заяву та Договір.

Після підписання власником житла документів, у кабінеті наймача в розділі «Підписати Заяву про надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму» статус сформованих документів змінюється на «Підписано».

Наймачу-ВПО також потрібно підписати відповідні документи, використавши свій КЕП.

Електронні документи з накладеними КЕП передаються в Пенсійний фонд. Статус надісланих документів можна перевірити в розділі «Мої звернення», де відображається згенероване рішення про призначення субсидії в PDF-форматі, а також в розділі «Мої повідомлення», де інформування наймача та наймодавця здійснюється у вигляді текстових повідомлень.

Проте, за бажання, подати документи можна і офлайн, у найближчому сервісному центрі ПФУ або центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Детальніше про субсидію на оренду житла за посиланням, власникам житла може стати в нагоді відео.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати