13 лютого 2025, 12:11

Федеральний верховний суд Німеччини дозволив екстрадицію українця, якого можуть призвати на військову службу

Федеральний верховний суд Німеччини (BGH) ухвалив рішення, яке дозволяє екстрадицію громадянина України, що залишив країну під час війни та заявляв про відмову від військової служби з релігійних міркувань . Суд постановив, що мобілізація громадян під час збройного конфлікту є законним механізмом оборони держави, а тому не може бути підставою для скасування видачі особи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юридичне обґрунтування екстрадиції

Судді зазначили, що відмова від військової служби не є достатньою підставою для відмови у видачі особи, якщо країна, яка подала запит на екстрадицію, зазнала збройного нападу. 

Рішення суду підкреслює, що право на відмову від військової служби не є абсолютним. Зокрема, Конституція  Німеччини та Європейська конвенція з прав людини не містять положень, які унеможливлюють екстрадицію у такій ситуації.

Обставини справи

Українські правоохоронні органи звернулися до Німеччини з проханням про видачу чоловіка, який виїхав з України, але перебував у міжнародному розшуку. Його звинувачують у нападі на поліцейського. 

Після арешту в Німеччині чоловік заперечував екстрадицію, аргументуючи це тим, що у разі повернення його можуть мобілізувати до Збройних сил України. Він заявив, що не бажає брати участь у війні та має право на відмову від військової служби з релігійних міркувань.

Однак Федеральний верховний  суд Німеччини постановив, що ці аргументи не є підставою для відмови у видачі особи, оскільки Україна перебуває у стані збройної агресії, а призов громадян до армії є законним механізмом оборони держави.

Правові наслідки рішення

Рішення може стати прецедентним у справах щодо екстрадиції українських громадян, які виїхали за кордон під час війни. Воно підтверджує, що мобілізація не є перешкодою для видачі осіб на запит України, що може вплинути на подальшу судову практику щодо українських біженців у Європі.Справа вже викликала дискусії у правозахисному середовищі та, ймовірно, стане предметом розгляду у міжнародних інстанціях.

Джерело 

Auslieferung aus Sachsen an Ukraine - trotz Kriegsdienstverweigerung | MDR.DE

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати