24 листопада 2020, 17:25

Держекоінспекція буде здійснювати перевірки в Криму: створена міжвідомча група

Прес-служба КМУ

Державна екологічна інспекція України увійде до складу міжвідомчої групи з моніторингу екологічної ситуації в АР Крим. Учасники, зокрема, обговорюють, яким чином можна здійснювати контроль за дотриманням природоохоронного законодавства на території АР Крим.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Скільки і які дослідження здійснюють лабораторії Держекоінспекції: інфографіка"

Про це повідомляє прес-центр КМУ.

«Держекоінспекція увійде у склад міжвідомчої робочої групи з моніторингу екологічної ситуації в анексованому Криму. Спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України і прокуратурою АР Крим та міста Севастополя напрацьовуватимемо практичний план природоохоронного контролю на території півострова, а також обмінюватимемось інформацією та досвідом. На сьогоднішній день внаслідок тимчасової окупації Криму, перевірка дотримання природоохоронного законодавства там неможлива. Разом з тим, екологічна ситуація на території Кримського півострову впливає і на стан довкілля в сусідній Херсонській області. Саме тому забезпечення екологічного контролю в Криму дуже важливе», - заявив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Зазначається, що Державна екологічна інспекція вже має певний досвід перевірки підприємств, які знаходяться на території АР Крим. Так ДЕІ здійснювались дослідження складу ґрунтів у Херсонській області поблизу ПрАТ «Ukrainian Chemical Products» (у минулому – ПрАТ «Кримський титан»). Підприємство знаходиться на території анексованої Автономної Республіки Крим, однак місця видалення промислових відходів розташовані на підконтрольній Україні території – в межах Каланчацького та Чаплинського районів Херсонщини.

Очільник відомства зазначив, що ДЕІ в рамках роботи міжвідомчої групи також використовуватиме аерокосмічні знімки півострову.

«В процесі спільної роботи з Мінекології та АР Крим та міста Севастополя будемо також використовувати інформацію, яку ДЕІ отримує від Державного космічного агентства України в рамках Меморандуму про співпрацю. Оскільки агентство здійснює аерокосмічні знімки півострову, використання яких дозволить оперативно відстежувати зміни у природному середовищі», - додав Андрій Мальований.

Нагадаємо, у Держекоінспекції для фіксації порушень створять е-систему "Екологічний інспектор".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати