23 листопада 2020, 11:47

Скільки і які дослідження здійснюють лабораторії Держекоінспекції: інфографіка

Прес-служба Держекоінспекції

Інструментально-лабораторні відділи Держекоінспекції по всій Україні протягом 3 кварталів поточного року відібрали 8458 проб та здійснили 87 629 визначень їх складу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Інфографіку з результатами роботи лабораторій оприлюднено на сайті Державної екологічної інспекції.

Читайте також: "Як лисіє Україна: протягом 10 місяців незаконна вирубка нанесла державі збитки на суму 234,4 млн грн"

___________

Для перегляду натисніть на зображення

«Найбільше досліджень здійснено у частині скидів зворотних вод – взято 3770 та вивчено 50637 визначень складу та властивостей вод. Лабораторний контроль скидів проводився на 338 підприємствах, а порушення зафіксовані на 72% суб’єктах господарювання», - деталізував голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Лабораторіями також досліджувались зразки грунтів та викидів. Там порушення зафіксовані у 72,4% та 44,7% відповідно.

«У частині викидів у повітря відібрано 3522 на 300 підприємствах. Фахівці ДЕІ провели 30462 визначень в лабораторіях і виявили, що 44,7% перевірених суб’єктів господарювання здійснюють наднормативні викиди в атмосферу. Також для дослідження взято 1166 проб ґрунтів, у яких виконано 6530 визначень складу та властивостей. Інструментально-лабораторний контроль ґрунтів здійснювався на 351 об’єкті. На 72,4% з них виявлені перевищення фонових значень», - додав Андрій Мальований.

Він також підкреслив, що сьогодні лабораторії ДЕІ у поганому стані, адже на їх оновлення необхідне адекватне фінансування.

«Застаріле обладнання, брак реагентів, а також комп’ютерної техніки не дозволяють здійснювати всі необхідні дослідження та брати стільки проб, скільки потрібно. Додаткова сума бюджетного фінансування на наступний рік, необхідна для оновлення комп'ютерної техніки і придбання лабораторного обладнання, становить 22,4 мільйона гривень. Сподіваюся, ці кошти будуть передбачені в держбюджеті 2021», - зазначив Андрій Мальований.

Нагадаємо, у Держекоінспекції для фіксації порушень створять е-систему "Екологічний інспектор".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати