"Великобританія підриває свій міжнародний авторитет винятком із закону в Англії та Уельсі, який дозволяє 16 та 17-річним дітям брати шлюб за згодою батьків", — зазначають автори законопроекту. Про це повідомляє британська газета The Guardian.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Криза свідомості може змусити 2,5 млн дівчат в Азії укласти шлюби".
Депутат Поліна Латем попросить Палату громад підтримати законопроект, який передбачає криміналізацію дитячих шлюбів та цивільного партнерства до 18 років. Вона стверджує, що чинне законодавство суперечить законодавчим вимогам з 2013 р. щодо того, щоб молоді люди до повноліття мали можливість займатися освітою. "Заборона шлюбу за згодою батьків захистить молодих людей від примусу до раннього шлюбу, адже до повноліття діти перебувають під опікою батьків, що позбавляє їх можливості виразити свою волю".
Офіційні показники тих, хто одружився у 16 та 17 років у Англії та Уельсі, з роками стабільно падають: у 2017 р. 43 хлопчики-підлітки та 140 дівчат-підлітків одружилися за згодою батьків. Шотландське законодавство дозволяє шлюби з 16 років без згоди батьків, але їх кількість низька — лише 118 16-19-річних одружилися у 2019 р.
Однак записані дані не відображають кількість дітей, які одружуються в релігійних та звичаєвих обрядах. Латем пояснює: "Хоча ці шлюби не визнаються британським законодавством, вони можуть бути настільки ж шкідливими, особливо для молодої людини".
Нові дані, опубліковані Observer, показали, що за два з половиною роки до вересня ц.р. було укладено 2377 дитячих шлюбів.
Сара Чемпіон - одна з 11 народних депутатів, котрі спонсорують цей законопроект. Вона зазначає: "Дитячий шлюб є формою жорстокого поводження з дітьми. Ми говоримо про молоду людину, яку змушують жити з іншою людиною, яка є потенційно абсолютно незнайомою. Навіть якщо хоча б одна дитина примушується до цього, я буду проводити кампанію, щоб закрити лазівку в законодавстві. Це робить нас схожими на лицемірів на міжнародному рівні - ми пишаємося нашою кампанією по припиненню дитячих шлюбів за кордоном, але дозволяємо це в нашій власній країні".
Діти, які одружуються до 18 років, частіше достроково відмовляються від навчання, мають підвищений ризик проблем з психічним здоров'ям, підліткової вагітності та жорстокого поводження в сім'ї. Представник уряду заявив: "Великобританія є світовим лідером у боротьбі проти примусових шлюбів, зробивши цю практику правопорушенням у 2014 р. та видавши 2605 наказів про примусовий захист шлюбу. Закон чіткий, подружжя повинні мати можливість самостійно приймати рішення".