03 жовтня 2020, 9:00

Криза свідомості може змусити 2,5 млн дівчат в Азії укласти шлюби

Близько 2,5 млн дівчат ризикують бути примушені до шлюбів у ранньому віці протягом наступних 5 років унаслідок впливу Covid-19. Про це повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британські юрфірми наймають колишніх міністрів на консультаційні посади".

Благодійна організація Save the Children прогнозує найгірший сплеск кількості дитячих шлюбів за останні 25 років, оскільки пандемія закрила школи та привела до бідності чимало сімей. У звіті застережено, що 2020 р. для дівчат є роком «незворотних невдач та втраченого прогресу». У всьому світі закриття шкіл перервало навчання 1,6 млрд дітей, і за підрахунками Save the Children 10 млн дітей, переважно дівчаток, ніколи не повернуться до школи.

У звіті також передбачається, що цього року ще мільйон дівчат до 18 років можуть завагітніти, що загрожує їхньому життю, оскільки пологи все ще є основною причиною смерті серед вікових груп від 15 до 19 років. Найбільш постраждалим регіоном, де спостерігається сплеск дитячих шлюбів, є Південна Азія, де цього року, як очікується, майже 200 тис. дівчат будуть змушені вступити до шлюбу через економічну кризу, спричинену коронавірусом.

Індія, на частку якої припадає третина всіх дитячих шлюбів у світі, була однією з найбільш постраждалих від пандемії країн з точки зору як здоров'я, так і економіки. Країна повідомила про 6 млн випадків вірусу, що є другим найгіршим показником у світі, і ця кількість зростає найшвидшими темпами у світі. Карантин, що розпочався в березні, лише за кілька годин попередження залишив мільйони працівників-мігрантів без заробітної плати та без жодних засобів для існування, штовхаючи мільйони сімей у злидні. Економіка Індії скоротилася майже на 24% за останній квартал, що є найгіршим показником.

Оскільки батьки з малозабезпечених сімей не можуть знайти роботу, а школи закриті на невизначений час, в Індії на дітей покладається обов'язок або вийти на роботу, або укласти шлюб.

Кевін Воткінс, виконавчий директор Save the Children, сказав: «Зростаючий ризик насильства та сексуальної експлуатації у поєднанні зі зростанням продовольчої та економічної незахищеності, особливо в гуманітарних надзвичайних ситуаціях, означає, що багато батьків вважатимуть, що у них немає альтернативи, крім як змусити своїх дівчат одружуватися з чоловіками, які часто набагато старші. Ці шлюби порушують права дівчат і підвищують ризик депресії, насильства протягом усього життя, інвалідності та навіть смерті від пологів».

Пандемія також призвела до збільшення кількості повідомлень про дитячу працю та торгівлю дітьми в Індії. Звіти з постраждалих від бідності індійських штатів, таких як Джаркханд, свідчать про те, що кількість жертв торгівлі дітьми зросла більш ніж на 600% у квітні та травні під час карантину. Міжнародна організація праці нещодавно заявила, що пандемія коронавірусу може призвести до збільшення дитячої праці вперше за 20 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати