26 лютого 2024, 12:51

Денис Шмигаль розповів про пройдені за два роки виклики, а також озвучив завдання на 2024 рік

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України

Про виклики, які стояли перед державою, про перемоги за два роки та плани на рік розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час панельної дискусії "Стійкість та економічна спроможність: фундамент для перемоги" в межах форуму "Україна. Рік 2024". Про це повідомив Департамент комунікацій Секретаріату КМУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Олександр Порхун розповів про пріоритети нової політики Мінветеранів".

Перший виклик, який назвав прем’єр-міністр, оборона й обороноздатність. Він наголосив, що Україна радикально трансформує оборонно-промисловий комплекс, виробничі потужності якого зросли втричі, а виробництво дронів у 100 разів.

"Друге – це економіка та фінансова стійкість. Втримали економіку. У 2023 році почалося економічне відновлення. ВВП зріс більш ніж на 5%. За 2022 та 2023 роки ми домовилися та залучили 74 млрд доларів зовнішнього фінансування", відзначив Денис Шмигаль.

Третій виклик, з яким зіштовхнулася держава,  це виконання соціальних програм і допомога людям. Як зауважив прем’єр-міністр, за ці два роки український Уряд жодного разу не затримував ні пенсії, ні інші соціальні допомоги й виплати. Ба більше, запланована вже третя індексація пенсій, збільшуються зарплати вчителям та субсидії.

Четвертим викликом став російський енергетичний тероризм.

П’ятим викликом Денис Шмигаль озвучив російську блокаду українських морських портів. У відповідь на це Україна збільшила перевалку Дунайських портів у шість разів, розгорнула спільно з європейськими партнерами "Шляхи солідарності", запустила новий морський коридор, і завдяки цьому вийшла на об’єми експорту співставні з довоєнним рівнем. 

Шостий виклик масштабні руйнування та відбудова зруйнованого. За словами прем’єр-міністра, вже відновлено 23 тисячі багатоповерхівок та приватних будинків, майже 900 медичних і понад 600 освітніх закладів, 9200 об’єктів критичної інфраструктури.

"Сьомим викликом було питання продовольчої безпеки. Ми провели дві посівні кампанії та дві кампанії збору врожаю воєнного часу. У 2022 році зібрали 72 млн тонн, у 2023 – 79 млн тонн зернових. Ми забезпечуємо продовольством і себе, й інші країни" підкреслив очільник Уряду.

Останнім восьмим викликом, за словами прем’єр-міністра, стало прискорення вступу в ЄС. Попри війну, Україна отримала п’ять так званих безвізів із Європою, статус держави-кандидата в члени ЄС, виконала всі рекомендації та запустила масштабні європейські реформи. Як результат, Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів про вступ України до Євросоюзу. 

Говорячи про цілі на майбутнє, прем’єр-міністр вказав, що мета держави виробляти якомога більше зброї самим. Друге завдання це забезпечити Україну фінансовими ресурсами. Третє це конфіскація російських активів. 

"Цього року план мінімум – це перейти до використання доходів від цих заморожених активів", – сказав Денис Шмигаль.

Четверта мета, за словами очільника Уряду,  економічне відновлення. На допомогу бізнесу цьогоріч закладено 45 млрд грн. П’ята мета  це логістика. 

Шосте завдання, як зауважив глава Уряду, продовжити відновлення. А сьоме ключове завдання на цей рік  євроінтеграція.

"Зараз у нас вікно можливостей, і ми його використаємо. Починаємо перемовини з ЄС про наш вступ. Формуємо переговорну команду. ЄС як мета і ЄС як шлях – однаково важливі. Це робить нашу країну сильнішою. Це відкриває доступ до європейських ринків та ресурсів", резюмував прем’єр-міністр.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати