17 липня 2019, 11:22

Де перетнулися шляхи Ів Гандона та суддів КАС?

Судовий репортер

Апеляційний суд закрив справу щодо чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області словом "гандон".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: ""Скіфське золото" поки залишиться в Нідерландах: проміжне рішення суду".

Так, у квітні 2019 р. відбулося громадське зібрання з приводу зариблення р. Роська ДП "Сервіс" за ініціативою Тетіївської міської ради. Зібрання проходило на вулиці і громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера, якого один із присутніх - Ігор Савлук - звинуватив у публікації неправдивої інформації, а саме, вказуючи на міського голову Руслана Майструка, заявив, що "отакі "гандони" пишуть брехню".

У травні Тетїівський райсуд визнав чоловіка винним у дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 грн. Сам порушник вину не визнавав і переконував, що мав на увазі французького письменника-фантаста Ів Гандона, а тому це не є образливим нецензурним словом. Водночас суд такі пояснення до уваги не взяв, мотивуючи тим, що "термін "гандон" має кілька значень, в тому числі і вживається як образа відносно осіб чоловічої статі".

(для перегляду натисніть на зображення)

Ів Гандон Як зазначається, Київський апеляційний суд переглянув відео сутички і дійшов висновку, що фразою "гандон" у контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з французьким письменником-фантастом "Ів Гандоном", оскільки "вважав, що той розказує фантастичні речі". Також апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вислів не був пов’язаний з явною неповагою до інших громадян, оскільки "вони повністю його підтримували і активно захищали, коли мер хотів його штовхнути". Суд не побачив доказів того, що чоловік словом "гандон" хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького письменника-фантаста.

3 червня 2019 р. апеляційний суд закрив справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях особи.

Так, це рішення створило прецедент, оскільки таким чином можна виправдати будь-яку образу на підставі схожості звучання слів.

За інформацією "Судового репортера".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати