01 травня 2020, 10:27

Дайджест: світ очима інхаусів

1. Рекламні комунікації очима юриста: як не згубити креатив?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Реклама — це один із засобів неперсональної комунікації з потенційним споживачем, де через оригінальну ідею, креативне привернення уваги доноситься ідея цінності продукту, яка відповідає очікуванням та вподобанням певного споживача. В маркетингу це називається «reason to believe», тобто підстави для довіри.

Уявімо, ви бачите на екрані телевізора цвяхи залізні, оголошення щодо їх продажу і номер телефону виробника. Чи з'явиться у вас бажання купити цвяхи саме у цього виробника? Не впевнена. А якщо в рекламі соку ви побачите, як мила привітна дівчина розламує щойно зірване стигле червоне яблуко в затишному садочку, ви чуєте його хруст і бачите, як сік вибризкує в різні боки, а голос за кадром каже, що саме цей смак та природна користь фрукту відтворені у вашому улюбленому напої. Смачно! Хочеться соку! Чому так?

2. Нові комплаєнс-виклики для бізнесу

Функція комплаєнсу є однією з найбільш консервативних. Дослідження видатних вчених з поведінкової економіки це ще раз підтверджують. Проте світ не стоїть на місці, а отже, комплаєнс-служба також змінюється.

3. Комплаєнс від зовнішніх радників — наскільки ефективно?

Термін «комплаєнс» з кожним роком набуває в Україні все більшого значення і стає вагомим чинником в управлінні ризиками, гарантуванні безпеки бізнесу та його інвестиційної привабливості. Поширення цього слова іноземного походження в юридичному лексиконі все частіше не вимагає додаткового пояснення у професійному середовищі, особливо якщо порівнювати його застосування 5‑10 років тому.

Оскільки всі спроби перекласти цей термін українською мовою лаконічно не завершилися успіхом, він почав використовуватися самостійно як транслітерація англійського слова compliance. Наразі його застосовують для позначення системи, яка забезпечує відповідність діяльності підприємства вимогам чинного законодавства та локальних політик і процедур.

4. Межі відповідальності перевізника при міжнародних перевезеннях

Світ навколо нас вже майже не має кордонів. Виробляти продукцію в одній країні, а збувати її в іншій стає дуже поширеною практикою. Цьому також сприяє стрімкий розвиток електронної комерції, який породжує запит на послуги міжнародних перевезень.

Однак, як показує практика, український бізнес не завжди розуміє межі відповідальності перевізника саме при міжнародному перевезенні вантажів. Можливо, причиною цього є підхід національного закону, яким передбачається повна відповідальність перевізника. Проте логістика — це завжди ризики. Може трапитися, що перевізник не зможе компенсувати повну вартість втраченого чи пошкодженого вантажу. Саме тому важливо якомога чіткіше визначати межі відповідальності задля уникнення спорів у майбутньому.

5. Як обрати зовнішнього радника?

Під час роботи в юридичній фірмі я мав ілюзію, що життя юриста-інхауса — це комфортна тепла ванна. Даєш завдання зовнішнім радникам та очікуєш на результат. Якщо щось не подобається у процесі співпраці — шукаєш іншого радника. І так по колу знову. Проте виявляється, що не все так просто, як здається. Над якісним вибором юридичного партнера ще потрібно добряче попрацювати.

6. Інхаус VS контролюючі органи: реалії 2020

Сьогодні однією з основних навичок інхауса є вміння як психологічно, так і юридично реагувати на зовнішні загрози, які найчастіше йдуть не від недобросовісних осіб, як це буває в цивілізованому світі, а від органів, які повинні стимулювати розвиток бізнесу (від контролюючих та правоохоронних органів). Чому саме інхаус, а не зовнішні радники? Загалом, інхаус VS зовнішній радник — союзники чи конкуренти?

7. Personal brand для інхауса: а чи потрібно?

Потрібно і крапка. Планувала зупинитися на першому реченні, але неаргументована відповідь — це поле для подальшої неконтрольованої дискусії. Тому сформулюю декілька тез, чому вважаю, що інхаусу потрібно будувати персональний бренд.

Сьогодні юридична спільнота представлена переважно юридичними фірмами, які заполонили конференції, практики, форуми. Варто пам'ятати, що основна мета на таких заходах — отримати клієнта, продати свої послуги та методи вирішення проблем. Як наслідок, більшість представників юридичних фірм говорять про перемоги та позитивні справи. Тому на хвилинку може здатися, що ніхто ніколи ні в чому не помиляється.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати