За час російсько-української війни рф захопила і продовжує утримувати в себе багатьох полонених, зокрема цивільних українців. Через такі трагічні обставини вони втрачають можливість набути страховий стаж, а це може негативно позначитися на розмірі їхньої пенсії та набутті права на пенсію, вказали в Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У МВФ затвердили сьомий перегляд програми EFF для України: деталі".
Так, Мінсоцполітики напрацювало законопроєкт, який розв'язує цю проблему. Його вже прийнято Верховною Радою та підписано Президентом України.
Як повідомляється, закон спрямований на те, щоб врегулювати питання сплати ЄСВ за цивільних українців, які перебувають в полоні, з державного бюджету. Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме Пенсійний фонд, а єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи та впродовж 6-и місяців після звільнення людини.
"Кожна людина має право на справедливу пенсію. Розмір пенсії в солідарній системі залежить, зокрема, і від кількості сплачених соціальних внесків. Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону. Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії", – сказала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Отже, вказали в міністерстві, запрацює нова норма законодавства про зарахування періоду перебування людини в російському полоні до страхового стажу, а звільнені з полону українці зможуть розраховувати на зароблену пенсію.