15 вересня 2020, 9:00

Чи враховується кредит-нота при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій?

ГУ ДПС у Волинській області

Головне управління ДПС у Волинській області повідомляє, що базою для визначення вартісного критерію контрольованих операцій є договірна (контрактна) ціна товару, а кредит-нота змінює визначену договором з нерезидентом вартість поставлених товарів, тому при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій обсяг контрольованих операцій обраховується за договірною (контрактною) ціною такого товару з урахуванням змін згідно з наданою нерезидентом кредит-нотою. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Регулювання ринку електронних грошей стане сучасним та прозорішим, - НБУ".

Зазначається, що відповідно до частини третьої ст. 31 Закону України від 23 червня 2005 року № 2709-IV "Про міжнародне приватне право" зі змінами та доповненнями (далі -Закон № 2709) зовнішньоекономічний договір, хоч би однією стороною якого є юридична особа України, укладається у письмовій формі незалежно від місця укладення, якщо інше не встановлене законом або міжнародним договором України. Порядок укладення зовнішньоекономічного договору згідно з Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів) затверджено наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 06.09.2001 р. № 201 зі змінами та доповненнями (далі - Положення № 201). 

Так, згідно з частиною першою ст. 32 Закону №2709 зміст правової угоди може регулюватися правом, яке обране сторонами, якщо інше не передбачене законом. Тобто, якщо у зовнішньоекономічному договорі вказано обране сторонами право (право України, країни нерезидента або третьої країни), угода регулюється саме ним. 

Якщо ж такої умови у зовнішньоекономічному договорі немає, за умовчанням застосовуватиметься право країни продавця-нерезидента (частина третя ст. 32, частина перша ст. 44 Закону № 2709), відповідно до якого і регулюватимуться умови надання кредит-ноти. 

Зокрема, умова щодо ціни і загальної вартості договору (контракту) є обов’язковою умовою зовнішньоекономічного договору (п. 1.6 Положення № 201), у зв’язку з чим умови щодо можливості зміни суми компенсації товару за договором слід вказати у такому договорі. Водночас факт надання знижки (кредит-ноти) можливо оформити у вигляді додаткової угоди до конкретного договору, суму компенсації вартості товарів по якому було зменшено.

Нагадаємо, Уряд встановив "карантинні" доплати митникам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати