23 липня 2020, 15:09

CEPEJ оприлюднено звіт щодо визначення складності справ у судових системах (рекомендації)

Прес-служба ВККС

Європейська комісія з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) Ради Європи шляхом письмової процедури затвердила Звіт щодо визначення складності справ у судових системах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП ухвалила рішення про вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя".

Про це повідомляє прес-служба ВККС.

Документ, підготовлений Робочою групою CEPEJ з питань судового тайм-менеджменту на основі дослідження експертів Шені Бенкін (Ізраїль) та Марко Фабрі (Італія), містить загальний огляд практик із визначення ступеня складності судових справ у 36 державах-членах Ради Європи та Сполучених Штатах Америки й покликаний сприяти більш виваженому їх розподілу залежно від судового навантаження. За результатами аналізу експертами напрацьовано 12 рекомендацій, що можуть стати корисними для створення механізму визначення складності судових справ у тих країнах, де це необхідно, або для удосконалення наявних механізмів у державах-членах Ради Європи.

Також CEPEJ затверджено Звіт з оцінки європейських судових систем. Зазначений документ готується один раз на два роки та охоплює особливості функціонування та поточні тренди систем правосуддя в державах-членах. 45 держав-членів РЄ, а також три країни-спостерігачі в CEPEJ - Марокко, Ізраїль та уперше Казахстан - взяли участь у згаданому циклі з оцінки. Оприлюднення цього звіту заплановано на жовтень поточного року після його представлення Комітету міністрів Ради Європи.

Водночас дані, зібрані CEPEJ з 2010 р. у межах підготовки звіту з оцінки європейських судових систем, наразі доступні для ознайомлення в інтерактивній базі даних CEPEJ-STAT.

12 рекомендацій від експертів наступні:

(для перегляду натисніть на зображення)

Рекомендации1

Рекомендации2

Рекомендации3

Рекомендации4

Рекомендации5

Рекомендации6

Довідково

Європейську комісію з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) засновано 18 вересня 2002 р. відповідно до Резолюції (2002) 12 Комітету Міністрів Ради Європи. До складу CEPEJ входять 47 держав-членів Ради Європи. Метою роботи CEPEJ є підвищення ефективності роботи органів у сфері правосуддя в контексті впровадження стандартів та рекомендацій РЄ. Організація є ініціатором багатьох досліджень у зазначеній галузі, зокрема порівняльного характеру, готує рекомендації, спрямовані сприяти застосуванню різноманітних документів РЄ, з метою поєднання двох ключових принципів правосуддя: справедливості та ефективності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати