Європейський суд з прав людини констатував порушення Італією ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо продовження особливого режиму ув’язнення для боса сицілійської мафії Бернарда Прованцано, який хворів на рак та невдовзі помер у лікарні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це йдеться у прес-релізі рішення у справі "Прованцано проти Італії" (№55080/13), який було оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, зазначає "ECHR.Ukrainian Aspect".
Читайте також: "ЄСПЛ "перекваліфікував" дискримінацію під час проведення розслідування на катування потерпілого".
Так, для Бернарда Прованцано, якого у 2006 р. було засуджено до кількох довічних ув’язнень, італійська влада застосувала особливий режим тримання під вартою. Цей режим, зокрема, передбачав цілодобове відео- та аудіоспостереження, заборону використання телефону, моніторинг листування; допускав спілкування лише з адвокатами, а побачення з родиною (дружиною і синами) дозволялися лише раз на місяць. Умови тримання продовжувалися щорічно до 2010 р., потім кожні два роки до 2016 р.
Перебуваючи у в’язниці, Б. Прованцано захворів на рак і з 2013 р. був прикутий до ліжка, мав штучне харчування через живильну трубку. У 2014 р. його госпіталізували до виправного відділення цивільної лікарні.
З 2013 р. через суд він вимагав припинення його покарання у зв’язку зі станом здоров’я, а також звертався з клопотанням про скасування спеціального режиму ув’язнення. Суди, посилаючись на медичні висновки та звіти експертів, констатували факт отримання належного лікування та залишили в силі суворий режим, керуючись інтересами громадського порядку та безпеки.
Посилаючись на ст. 3 (заборона катування) Конвенції, пан Прованцано поскаржився до ЄСПЛ на невідповідну медичну допомогу у в’язниці та продовження особливого режиму в’язниці, незважаючи на погане здоров’я. Суд у Страсбурзі в частині умов тримання під вартою не побачив порушень, але констатував порушення ст. 3 Конвенції у зв’язку з продовженням особливого режиму ув’язнення 23 березня 2016 р. (за 2,5 місяці після останнього подовження режиму Бернард Прованцано помер).
Читайте також: "За права відповідає виконавець процесуальних дій, а не запитуюча сторона, - ЄСПЛ".
Водночас ЄСПЛ не присудив жодної компенсації моральної шкоди, постановивши, що виявлення порушення склало достатньо справедливу сатисфакцію.
З текстом прес-релізу рішення у справі "Прованцано проти Італії" (№55080/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.