Нещодавно були опубліковані зміни до ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання» (затверджені наказом Мінрегіону від 17 лютого 2020 р. №47).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Настрої малого бізнесу покращуються, – опитування ЕВА».
Так, даним нововведенням знято обмеження на встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання (бойлери, котли, тощо). Відтепер населенню дозволяється встановлювати дане обладнання при висоті будинків до 10 поверхів. Такі зміни вступають в силу з 1 червня 2020 р.
"Раніше діяли норми, що дозволяли встановлювати таке обладнання при висоті будинків лише до 3 поверхів (вступили в силу з 1 липня 2019 р. та були затверджені Наказом від 15 листопада 2018 р. №305). При цьому регуляція щодо 3-х поверхів, на думку бізнес-спільноти, була неприйнятною, адже по суті обмежувала права громадян, наприклад, ті, хто проживав у 10-поверховому будинку на 3-му поверсі котел для індивідуального опалення могли встановлювати, проте для мешканців 4-го та вище поверхів - це вже було заборонено.
Також незрозумілою була мотивація такого рішення, адже одним з пояснень було питання безпечності, що не є правдивою. Водночас, до прикладу, встановлення газового обладнання в багатоповерхових будинках в ЄС дозволене і є одним із стандартних видів опалення та підігріву води, які вважаються безпечними.
Тому Європейська Бізнес Асоціація дякує Міністерству розвитку громад та територій України за врахування позиції бізнесу та внесення відповідних змін до норм ДБН. Це допоможе повернути умови, коли споживачі можуть бути вільними у питанні вибору встановлення опалення і комфортного оснащення власного житла", -
Нагадаємо, ЕВА не підтримує нові вимоги виробництва коньяку.