28 лютого 2020, 17:33

Настрої малого бізнесу покращуються, – опитування ЕВА

ЕВА

Результати Індексу настроїв малого бізнесу показали зростання оптимістичних поглядів серед українських підприємців. Так, показник Індексу піднявся до 3 балів з 5-ти можливих, порівняно з 2,7 балами минулого рокута нарешті вийшов з негативної площини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЕВА не підтримує нові вимоги виробництва коньяку".

Про це повідомляють у EBA.

Так, загалом спостерігається позитивна динаміка, порівнюючи результати з даними попередніх років. Кількість задоволених поточним станом справ у бізнесі суттєво зросла - від минулорічних 31,6% до теперішніх 42%. До того ж зменшилася кількість тих, кого не влаштовує поточна економічна ситуація, - 29,2% проти 38,4% у минулому році.

З презентацією можна ознайомитися за посиланням.

Як зазначається, на 10% зросла кількість підприємців, які очікують покращення стану справ у бізнесі у порівнянні з минулим роком, - 58,7% проти 47,4%. Майже половина підприємців планують збільшувати кількість найманих працівників - 40,8%, а тільки 9,6% - скорочувати. До того ж 44,6% планують збільшувати рівень заробітної плати своїм робітникам. За останній рік різко зросла задоволеність підприємців своїм рівнем прибутків - майже в півтора рази. Минулого року тільки 27% респондентів влаштовував їхній прибуток, а зараз таких нараховується 40,7%. Проте варто зазначити, що переважна більшість (59,3%) все ж хотіли б заробляти більше.

Водночас, на думку 69,1% опитаних, економічна ситуація все ще є несприятливою для ведення бізнесу. Хоч число незадоволених і зменшилося на 3% (у 2018 р. було 72,2%), кількість підприємців скептичних до наявних в країні економічних умов залишається досить великою. Так, найбільшими перешкодами для бізнесу були названі податкове навантаження (49,6%) та високий рівень корупції (46%). Слід відмітити, що незадовільність цими двома факторами зменшилася у порівнянні з 2018 р. (56,4% і 51,9% відповідно). Також підприємці стали менше перейматися проблемами інфляції, нестачі кваліфікованих кадрів та Війни на Сході. Водночас зросло занепокоєння з приводу складності адміністрування податків та тиску з боку судових та контролюючих органів.

Саме через порушення податкового регулювання 35,1% підприємців були оштрафовані за останні 3 роки. Більшість (33,1%) просто запізнилася зі сплатою податків, а 10,8% зробили помилки при оформленні звітності. Однак причиною такої ситуації, за даними респондентів, часто є неясність процедур та необізнаність підприємців у змінах в оподаткуванні. Крім цього, майже 10% опитаних поскаржилися на неправомірність рішень контролюючих органів при податкових перевірках.

"Понад третина підприємців сплачували штрафи протягом останніх 3 років. Більшість з них - через неточності податкового законодавства, нестачу роз’яснень, бюрократизацію процесів чи технічні проблеми. За більшістю штрафів стоять не злісні порушники закону, а молоді підприємці, зосереджені на розвитку свого бізнесу, які не хочуть розбиратися у законодавчих вимогах та пам’ятати про дати сплати податків. Ми підтримуємо Індекс настроїв малого бізнесу, щоб виявляти ті прогалини, де ми можемо допомогти. Впевнена, що більшість поточних проблем зникнуть з появою легких технологічних рішень, які пропонує український IT-ринок", - прокоментувала ситуацію Ольга Таранова, бізнес-лідер "Платформа" компанії ЛІГА:ЗАКОН.

Як зазначається, не дивно, що якби в підприємців була можливість на користь свого бізнесу змінити один фактор, що впливає на економіку країни, більшість з них (29,8%) змінили б податкове законодавство. Пріоритетними завданнями в цьому напрямі були б спрощення податкових процедур та зниження рівня податків. При цьому ідею дерегуляції підтримали 8,5% опитаних, які хочуть спрощення умов для ведення бізнесу та розвитку цифрових технологій у секторі державних послуг.

Читайте також: "Уряд визначив порядок розподілу коштів на розвиток інклюзивної освіти".

Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації: "Ми раді, що кожного року все більше власників малого та середнього бізнесу долучаються до участі в опитуванні. Приємно бачити, що серед представників бізнесу переважають позитивні настрої. Попри те, що негативу стало менше, малий бізнес все ще скаржиться на проблеми, які стосуються сфери державного регулювання. Звичайно, довіру між державою та бізнесом не можна побудувати в один момент, це можна зробити тільки шляхом формування довгострокового позитивного досвіду у відносинах між двома сторонами. І ми в Асоціації раді сприяти зміцненню такого діалогу".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати