Українські компанії поліпшили очікування щодо економічного зростання в Україні та розвитку власного бізнесу та очікують, що інфляція уповільниться, а девальвація гривні послабиться. Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк України провів у II кварталі 2019 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «Уряд звільнив в.о. голови Державної фіскальної служби».
Так, підприємці очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, зокрема завдяки зростанню виробництва та обсягів продажу продукції насамперед на експорт. Задля цього компанії планують збільшити інвестиції в обладнання, активніше залучати кредитні ресурси.
Майже третина компаній — 29,5% — очікує поліпшення свого фінансово-економічного стану впродовж наступних 12 місяців, лише 6,6% — погіршення.
Водночас, бізнес знизив очікування щодо підвищення зарплати працівникам. Зросла частка компаній (з 25,4% до 33,7%), які прогнозують незмінність видатків на оплату праці упродовж наступних 12 місяців. Натомість до 65,4% скоротилася частка компаній, які вважають, що їхні видатки на оплату праці працівників упродовж наступних 12 місяців зростуть (у попередньому опитуванні — 74,1%).
Частка компаній, що планує залучати кредити упродовж наступних 12 місяців, зросла до 41,5% (з 38,2% квартал тому).
Крім того, за інформацією НБУ суттєво поліпшилися очікування бізнесу щодо інфляції. Підприємці очікують, що темп зростання споживчих цін упродовж наступних 12 місяців уповільниться до 7,7%. Так, у попередньому кварталі показник був вищим — 9%.
Поліпшення інфляційних очікувань пов’язане, зокрема, з оптимістичнішими прогнозами бізнесу щодо курсу гривні.
(натисніть на зображення для перегляду)