24 червня 2020, 18:26

Більшість банків збережуть фінансову стійкість, попри кризу, - НБУ

Прес-служба НБУ

Експрес-стрес-тест банків свідчить, що більшість банків збережуть фінансову стійкість попри кризу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, щоб оцінити вплив поточної кризи на банки, НБУ провів експрес-стрес-тестування. Оцінено вплив на капітал 26 великих банків макроекономічного сценарію, що є трохи гіршим, ніж поточний прогноз НБУ, оприлюднений в квітневому Інфляційному звіті.

Так, результати стрес-тестування виявилися в цілому кращими, ніж минулого року, та засвідчили, що більшість банків були готові до поточної кризи. Водночас було виявлено, що дев’ять банків можуть порушити показники достатності основного капіталу, із них два – державні. Це ті ж установи, які мали негативні результати стрес-тестування і в минулому, проте не вжили достатніх заходів для вирішення накопичених проблем. З огляду на гарантовану підтримку урядом державних банків, у зоні ризику під час поточної кризи перебувають банки, на які сукупно припадає лише 5% активів банківського сектору.

Ключовий виклик для банків – погіршення якості кредитного портфеля.

Зазначається, що якість корпоративного кредитного портфеля банків на початок розгортання коронакризи була найкраща за останнє десятиліття. Останніми роками банки дотримувалися консервативних стандартів кредитування. Водночас бізнес став прозорішим, прибутковішим, багато підприємств та секторів сформували запас міцності. Проте втрат не уникнути – зниження внутрішнього та зовнішнього попиту, карантинні обмеження та невирішені структурні проблеми в багатьох секторах економіки матимуть помітний вплив на платоспроможність позичальників. Саме тому, пропонуючи кредитні продукти, банки повинні відстежувати фінансовий стан боржників та враховувати їхні тимчасові фінансові труднощі.

Також попит на споживчі кредити суттєво скоротився через кризу, кредитний портфель знизився в квітні та травні. За оцінками НБУ понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими через кризу. Ці збитки реалізуються протягом наступних кількох кварталів, тож банки не повинні зволікати з їх визнанням та вчасно формувати резерви. Щоб упевнитися в коректності класифікації кредитів та достатності резервів НБУ планує провести аналіз якості активів банків (AQR) наприкінці року.

Нагадаємо, НБУ визначив критерії відбору аудиторської фірми, яку залучатиме суд під час розгляду справ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати