Напередодні набуття функцій регулювання ринку небанківських фінансових послуг та в межах розширення партнерської мережі для ефективного виконання нових функцій Національний банк України приєднався до Міжнародної мережі регуляторів кредитних спілок (International Credit Union Regulators’ Network (ICURN). Набуття НБУ членства в міжнародній організації відбулося за сприяння проєкту технічної допомоги USAID CAP.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ визначив критерії відбору аудиторської фірми, яку залучатиме суд під час розгляду справ".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зазначається, що основною місією мережі ICURN є підтримка її членів у ефективному регулюванні діяльності кредитних спілок та кооперативів із надання фінансових послуг шляхом обміну інформацією, дослідженнями, найкращими практиками у сфері нагляду та здійснення координації між регуляторами на міжнародному рівні.
Так, 23 червня 2020 року представники Національного банку взяли участь у щорічній конференції ICURN, під час якої з презентаціями виступили, зокрема, представники Центробанку Ірландії, Банку Англії, Резервного банку Індії, регулятори інших країн. У центрі уваги усіх виступів залишалася проблематика COVID-19 та подолання негативних наслідків пандемії для діяльності кредитних спілок, а також роль і можливості регуляторів у цій сфері. 24 червня Національний банк України взяв участь у Щорічних загальних зборах організації як повноправний її член.
Таким чином, членство в ICURN, активна взаємодія з регуляторами з понад 30 країн та міжнародний досвід дозволить Національному банку сформувати ефективну систему регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок, що спрятиме сталому розвитку ринку фінансових послуг України.
Нагадаємо, НБУ підвищено прозорість ухвалення рішень щодо застосування заходів впливу до банків.