01 квітня 2019, 17:37

Авторське право в Інтернеті: затверджені нові правила

Аргумент. Позиція. Ідея

26.03.2019 р. Європарламент прийняв пакет поправок Copyright Directive про охорону інтелектуальної власності, якими затверджені нові правила авторського права в мережі Інтернет.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Коментар

анастасия синица Анастасія Синиця, патентний повірений ЮФ Evris

26.03.2019 р. Європарламент прийняв зміни до Директиви ЄС про авторське право. Таким чином було завершено законотворчий процес, розпочатий ще у 2016 р. Наступним кроком буде затвердження рішення Парламенту в найближчі кілька тижнів країнами-учасницями ЄС. Після затвердження та публікації в офіційному бюлетені розпочнеться дворічний термін, відведений на імплементацію нових положень.

Про що свідчить такий тривалий та жваво дискутований процес? Насамперед, про те, що взаємовідносини між користувачами та творцями контенту в Інтернет-просторі не були врегульовані належним чином.

Наразі, завдяки зусиллям великих контент-майданчиків, які зазнають найбільших змін у своїй роботі, вимальовується достатньо похмура картина майбутнього. Однак я вважаю, що гасла про загрозу свободи Інтернету є перебільшенням. Зміни до Директиви ЄС були покликанні з метою створення міцної основи, щоб творча праця була забезпечена надійними та виваженими положеннями відповідного законодавства. Передусім, були більш детально прописані правила, що дозволено та що заборонено в авторському праві при застосуванні до взаємовідносин у мережі Інтернет.

На мою думку, правильним є те, що відповідальність за законність використаного контенту була перекладена з користувачів безпосередньо на платформи, на яких розміщується цей контент.

Відповідно до ст. 11, пошукові системи та новинні агрегатори повинні будуть платити за розміщення сюжетів новин із сайтів новин, що дозволить журналістам отримувати свою частку від доходу, отриманого з використанням результату їхньої творчої праці. При цьому розміщення невеличких фрагментів новинних статей, як і раніше, дозволяється. До того ж вимоги до невеликих новостворених платформ будуть пом'якшені.

Існують також інші не менш важливі, але менш обговорювані зміни до Директиви. Наприклад, розвиток штучного інтелекту потребує використання великих масивів даних та тексту. Вчені, які займаються створенням та розвитком штучного інтелекту, раніше були обмежені у використанні цих масивів інформації, оскільки зобов'язувалися робити тимчасові копії та авторизувати права, що потребувало багато часу та грошей. Тепер науковці в цій сфері можуть вільно використовувати необхідну їм інформацію.

Наразі музеї та архіви задля збереження культурної спадщини можуть вільно робити копії записів. Дозволено вільне використання авторських матеріалів у навчальних цілях.

Таким чином, за словами спікера Аксела Восса, ця Директива є важливим кроком на шляху виправлення ситуації, коли декілька компаній заробляють величезні гроші, а тисячі творчих людей, журналістів, результати творчої праці яких використовують ці компанії, не отримують належної винагороди.

Чи будуть прийняті зміни ефективними? Час покаже!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати