03 квітня 2020, 19:08

АПВУ: Мін’юст знову зробив крок до звуження прав приватних виконавців

Асоціація приватних виконавців України

Асоціація приватних виконавців України стурбована змінами до положення про Дисциплінарну комісію приватних виконавців від 27 березня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Невиконання судових рішень в Україні - епідемія гірша, ніж коронавірус".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Асоціація приватних виконавців України. Як зазначається, документ за підписом міністра Дениса Малюськи ще більше погіршує становище приватних виконавців, звужує їх права.

"Мін’юст пропонує проводити засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців в режимі відеоконференції, але в документі прописано, що засідання можуть проходити в режимі відеоконференції. Таке формулювання дає можливість двояко трактувати норму, маніпулювати при її виконанні. Тобто одних приватних виконавців будуть викликати на онлайн-засідання, інших - запросять приїхати на "класичне" засідання Комісії в м. Київ. Деякі виконавці фізично не зможуть дістатися до Києва, зважаючи на карантинні обмеження щодо транспорту. Виникає і ряд питань щодо технічних моментів реалізації такої ідеї: ідентифікація учасників, фіксація кворуму" - зазначають у АПВУ.

На думку членів АПВУ, "недолугою" ідеєю можна назвати і норму про скорочення вдвічі термінів повідомлення приватних виконавців про проведення засідання Дисциплінарної комісії.

"Мін'юст скоротив термін повідомлення виконавця про засідання Дисциплінарної комісії з 10 до 5 календарних днів. Повідомлення будуть надсилатися електронною поштою. Факт отримання листа ніяк не фіксується. Моделюємо ситуацію: в п’ятницю приватному виконавцю надсилають повідомлення, але він зміг перевірити "скриньку" лише в понеділок - три дні вже втрачено. І залишається лише два дні, щоб підготуватись до засідання, звернутись до дисциплінарного уповноваженого і фізично дібратись до Києва на саме засідання. Таке скорочення термінів - грубе звуження прав приватних виконавців", - повідомляє АПВУ.

Як зазначається, Асоціація приватних виконавців України вимагає від Мін'юсту скасувати скорочення терміну повідомлення про засідання Дисциплінарної комісії і уточнити норму про проведення засідань Комісії в режимі відеоконференцій. "Приватні виконавці звертають увагу пана міністра щодо доцільності ведення цивілізованої практики відкритих консультацій про будь-які зміни нормативно-правових актів, які стосуються професійної спільноти", - вказали у АПВУ.

Нагадаємо, в Україні продовжено дію заходів із попередження поширення COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати