20 березня 2020, 15:11

Невиконання судових рішень в Україні - епідемія гірша, ніж коронавірус

Приватні виконавці розпочинають діалог з Мін'юстом про зміни профільного закону

Прес-служба АПВУ

Міжрегіональна онлайн-конференція приватних виконавців України у своїй резолюції щодо законодавчих змін у сфері виконання судових рішень ухвалила запропонувати Міністерству юстиції України розпочати відкритий діалог стосовно нового законодавства про виконавче провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дали-забрали: що не влаштовує приватних виконавців?".

Про це повідомляє прес-служба АПВУ.

Також пропонується:

  • залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, представників виконавчої і судової влади, банківської спільноти, науковців, міжнародних донорів, ЗМІ;
  • розпочати діалог з обговорення концептуальних засад нового законодавства, викладених у документі "5 кроків до ефективного виконання судових рішень. Концептуальні засади законопроекту "Про виконавче провадження";
  • у подальшому суспільному діалозі спиратися на положення законопроекту, який розроблявся на платформі Проекту Європейського Союзу "Право-Justice";
  • у якості першого кроку такого прозорого діалогу - провести найближчим часом круглий стіл щодо ситуації у сфері виконання судових рішень і концептуальних засад законодавчих змін у цій сфері.

Як зазначається, у 2019 р. підлягало стягненню за рішеннями судів 796,8 млрд. грн боргів, з чого реально виконано лише 20,7 млрд. грн, тобто 2,7%. Ідеться про невиплачені зарплати, аліменти, компенсації, кредиторську заборгованість десятків і сотень тисяч фізичних і юридичних осіб.

При цьому у середньому приватний виконавець стягує боргів в 5,3 рази більше, ніж виконавець державний. У 2019 р. 213 приватних виконавців реалізували майна більше, ніж 4472 державних виконавців (754 млн грн проти 725 млн грн).

Читайте також: "Лише 2,7% боргів повертаються законним власникам в Україні".

"Приватний виконавець працює ефективно, тому що зацікавлений у результаті. Держава нам довірила важливу функцію, і ми її виконуємо. Однак, замість того, щоб розвивати реформу, Міністерство юстиції намагається її згорнути.

Міністерство юстиції готує законодавчі зміни в таємниці. До роботи не залучають експертів, професійну спільноту. Проігноровані пропозиції донорів, які ґрунтуються на європейському досвіді. Відомі положення законопроекту  суперечать логіці реформ і знищують професію приватного виконавця", - зазначається на сайті АПВУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати