03 лютого 2020, 15:25

Громадяни отримуватимуть судові повістки з пропозицією стати присяжним

Прес-служба Мін'юсту

В Україні потрібно запустити повноцінний суд присяжних, який відповідає світовим стандартам. Це дозволить знизити навантаження на суддів, зробити розгляд справ більш ефективними, залучити громадян до здійснення справедливого правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд присяжних в Україні: що пропонується".

Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчукзазначає прес-служба Мін'юсту.

Так, відповідно до законопроєкту, розробленому Мін’юстом, список кандидатів у присяжні буде формуватися на підставі списків з Державного реєстру виборців.

"Люди будуть отримувати судові повістки з пропозицією стати присяжним. Якщо людина не зможе з якихось причин приймати участь у суді, вона може відмовитися. Приклади відмов можуть буті різні: наявність малої дитини, умови роботи, неготовність виконувати функції присяжного та ін.", - пояснив заступник Міністра.

За його словами, список кандидатів у присяжні формується територіальним управлінням ДСА України шляхом випадкового вибору. Для цього працює електронна система. За новим законопроектом, всього для формування складу суду присяжних потрібно обрати сім присяжних та двох запасних присяжних.

Олександр Банчук повідомив, що законопроектом передбачається залучення суду присяжних до розгляду особливо тяжких злочинів, зокрема, насильницьких: "Ми почнемо з довічного позбавлення волі. Зараз є порівняно невелика кількість таких справ. Наразі розглядається щороку біля 50-и проваджень по всій Україні. Такі справи будуть розглядати суди присяжних".

Водночас із 2022 р. будуть розглядатися ті справи, які передбачають позбавлення волі на строк більше десяти років, переважно пов’язані з насильством. При цьому обвинувачений має право відмовитися від цього суду.

Нагадаємо, Мін’юст удосконалить систему розподілу, направлення та переведення засуджених.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати