03 березня 2020, 10:50

Apple погодилася заплатити $500 млн за сповільнення айфонів

BBC

Компанія Apple погодилася заплатити штраф за навмисне сповільнення старих моделей айфонів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Настрої малого бізнесу покращуються, – опитування ЕВА".

Про це повідомляє BBC.

Так, колективний позов проти Apple ще у 2017 р. подали власники смартфонів iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus та SE. Остаточний розмір штрафу складатиме до 500 млн дол.

Підозри в тому, що Apple уповільнює роботу старих моделей смартфонів, виникали у користувачів упродовж багатьох років, проте компанія офіційно визнала цей факт тільки у 2017 р. Представники Apple пояснювали, що такий крок був необхідним: адже з роками акумулятори айфонів "зношуються" і, щоб продовжити пристроям життя, їх і доводиться частково сповільнювати.

"Ми прагнемо забезпечити своїх користувачів найкращими можливостями, зокрема поліпшити загальну продуктивність і продовжити термін служби пристроїв. Літієві батареї з часом стають занадто слабкими для того, щоб підтримувати активну роботу смартфона на холоді й при слабкому заряді", - заявили в Apple.

Натомість частина користувачів трактувала такий підхід інакше: за їхніми словами, навмисно сповільнюючи роботу старих телефонів, Apple стимулює їх купувати нові моделі.

Так, минулого місяця через сповільнення айфонів з Apple стягнули штраф у розмірі 27 млн дол. у Франції. Місцевий регулятор дійшов висновку, що компанія мала попередити своїх користувачів про сповільнення їхніх пристроїв, а оскільки тривалий час цього не робила, то має заплатити штраф. До цього Apple заплатила 10 млн дол. штрафу в Італії.

Нагадаємо, Nissan оштрафують за приховування гендиректором реальних доходів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати