11 березня 2020, 18:13

Амністія-2020: що знову пропонують у Раді?

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3181 від 06.03.2020 р. "Про амністію у 2020 році".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роботу АМКУ планують вдосконалити: законопроект".

Так, проект закону розроблено для законодавчого забезпечення у 2020 р. складової частини міжгалузевого правового інституту вибачення державою осіб, які вчинили злочинні діяння. Завданням проекту є закладення обґрунтованої системи критеріїв визначення кола осіб, до яких амністія застосовується, та обмежень щодо її застосування.

Мета прийняття законопроекту - зменшення кількості осіб, які утримуються в місцях позбавлення волі, та, як наслідок, заощадження бюджетних коштів, що витрачаються на утримання засуджених, і забезпечення належних умов відбування покарання для осіб, які продовжуватимуть там знаходитися.

Законопроект складається з вісімнадцяти статей. Він визначає правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Зокрема, передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально: на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідістю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях тощо.

Основними критеріями для застосування амністії згідно з даним проектом є:

  • незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;
  • об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;
  • значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.

Читайте також: "Затягування розгляду кримінальної справи в очікуванні амністії порушує Конвенцію, - ЄСПЛ".

Законопроектом також визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати