31 березня 2020, 14:55

АМКУ закликає фармкомпанії не поширювати рекламу ліків від коронавірусу

Прес-служба АМКУ

АМКУ вимагає від рекламодавців, рекламних холдингів та телебачення не створювати й не поширювати рекламу, яка може вводити в оману глядача щодо здатності ліків запобігти, або ж вилікувати COVID-19.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Завищені ціни на медичні маски: АМКУ відкрив справу".

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Зазначається, що до Антимонопольного комітету надходять запити громадян щодо реклами препаратів «від COVID-19». Такі «чудодійні» властивості вакцин, ліків, БАДів, дієтичних добавок можна побачити, зокрема, і в рекламних блоках  українських телеканалів.

Тому в АМКУ наголосили, що ці псевдо-рекламні оголошення можуть ввести споживача в оману, адже згідно з офіційною позицією Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міністерства охорони здоров’я України, на сьогодні немає підтверджених ліків від нового коронавірусу.

В цих умовах Антимонопольний комітет надає обов’язкові для розгляду рекомендації виробникам ліків, рекламним холдингам та українським телеканалам:

  • Утриматись від реклами лікарських засобів, зміст якої стосується лікування та/або профілактики коронавірусів, без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства, зокрема без наявності офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Тобто, АМКУ вимагає від рекламодавців (виробників ліків), рекламних холдингів (тих, хто створює рекламні повідомлення та/або розміщує їх у ЗМІ) та телебачення (найбільшого каналу інформування населення) не створювати й не поширювати рекламу, яка може вводити в оману глядача щодо здатності ліків запобігти, або ж вилікувати COVID-19.

Нагадаємо, АМКУ закликав мобільних операторів не підвищувати абонплату.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати