24 листопада 2023, 13:03

АМКУ прийняв порядок ведення і доступу до Держреєстру змов на торгах

Пресслужба АМКУ

АМКУ прийняв розпорядження про затвердження Порядку ведення і доступу до Держреєстру суб’єктів господарювання, притягнутих до відповідальності за вчинення порушення, яке передбачене п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. Про це повідомила пресслужба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував підприємство Львова за упаковки-близнюки".

Так, створення та ведення цього реєстру передбачено Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції та діяльності Антимонопольного комітету України". Порядком ведення і доступу до Реєстру визначено:

  • обсяг відомостей, які публікуються у Реєстрі;
  • процедуру ведення Реєстру, зокрема, порядок та строки наповнення, оновлення інформації;
  • процедуру оприлюднення інформації в Реєстрі;
  • процедуру вилучення інформації з Реєстру;
  • процедуру доступу до Реєстру, зокрема, отримання витягів із нього.

Як зазначається, відомості до цього Реєстру вносяться на підставі рішень органів Комітету про притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Закону України "Про публічні закупівлі" замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі в разі, якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене п. 4 ч. 2 ст. 6, п. 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.

В АМКУ зазначили, що Порядок визначає процедуру ведення, оприлюднення і доступу до Реєстру, який є необхідним для цілей Закону України "Про публічні закупівлі".

Відповідне розпорядження Комітету у встановленому законодавством порядку буде направлено на держреєстрацію до Міністерства юстиції України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати