Впродовж трьох місяців Антимонопольний комітет цілеспрямовано збирав та аналізував інформацію про ринок нафтопродуктів в Україні. Приводом до поглибленого дослідження став висновок про невідповідність цін на стелах автозаправок чинникам, які на них впливають: цін на нафту, опт, курс валют тощо.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ закликає фармкомпанії не поширювати рекламу ліків від коронавірусу".
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
"Протягом грудня 2019 – березня 2020 ці чинники зазнали істотних змін: поступове здешевлення опту, обвал цін на нафту, укріплення гривні взимку і пов’язані із пандемією коронавірусу ослаблення нацвалюти й скорочення попиту в березні", - зазначається у повідомленні.
Так, комітетом було опрацьовано величезний масив інформації – як по українському ринку нафтопродуктів загалом, так і по окремим його гравцям. Було враховано й вплив глобальної та європейської кон’юнктури.
Таким чином, від 5 грудня, коли АМКУ видав перші в цій «кампанії» рекомендації, ціни на бензини та дизпаливо на АЗС знизилися в середньому на 13%.
"Але сьогоднішня зустріч із керівниками мереж АЗС підтвердили розрахунки Комітету – умови для подальшого зниження цін на бензини та дизпаливо справді є. І Антимонопольний комітет вітає мережі, які поділяють таку позицію",- відзначили у АМКУ.
У АМКУ очікують, що результати відпоідних заходів, і зустрічей зокрема, відобразяться на цінниках заправок.
Нагадаємо, ДФС викрила факт експорту понад 300 тисяч медичних масок.