Сьогодні Верховна Рада планує розглянути законопроект про локалізацію в закупівлях машинобудування. Якщо його приймуть, у публічних закупівлях певних видів техніки не зможуть брати участі іноземні компанії.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про "зелену" енергетику".
Про це повідомляє ТІ Україна.
Як зазначається, проти цієї ініціативи виступають міжнародні та громадські організації, експерти та державні структури. Хто і за що критикує локалізацію?
Антимонопольний комітет України і Головне науково-експертне управління ВР мають зауваження до ініціативи. Вони наголошують на тому, що локалізація порушує міжнародні зобов’язання України і може мати суттєві наслідки. Зокрема, ЄС може закрити свій ринок для українських виробників.
Ініціатива обмеження доступу іноземних виробників до участі у публічних закупівлях техніки бентежить також Американську торговельну палату і голову представництва Європейського Союзу Матті Маасікаса. Вони закликають переглянути законопроєкт, зважаючи на його можливі наслідки, зокрема Маасікас застеріг, що локалізація може коштувати Україні міжнародної фінансової підтримки.
"Проти локалізації виступив і колишній очільник Prozorro Олександр Наход. Він наголосив, що всю суму підтримки національних виробників візьмуть з кишень громадян через податки та тарифи. Так, за розрахунками Kyiv School of Economics, локалізація може коштувати економіці щорічного зниження ВВП мінімум на 0,5%.
ТІ Україна вкотре закликає відмовитися від ідеї локалізації в закупівлях і розглянути менш ризиковані варіанти підтримки національних виробників", - вказали у ТІ Україна.
Детальніше - за посиланням.
Нагадаємо, у Мін’юсті надали поради, як мінімізувати ризики, пов’язані з рейдерськими діями.