ПЕРЕКЛАД
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Президент мережі Colonial Pipeline США Джозеф Блаунт визнав, що компанія виплатила викуп у розмірі 4,4 мільйонів доларів хакерам, які на тиждень паралізували поставки нафти в кількох штатах. Мережа Colonial Pipeline довжиною 8 850 км є найбільшою в США і з’єднує південні нафтопереробні заводи, у т.ч. від Мексиканської затоки, а інша частина країни переважно знаходиться на її західному узбережжі. Кібератака відбулася 7 травня цього року.
Читайте також: "Історична прихильність у боротьбі з пандемією. Країни G20 прийняли Римську декларацію"
«Я знаю, що це дуже спірне рішення. Мені було нелегко це прийняти. Зізнаюся, мені було незручно бачити, як гроші переводяться цим людям», – сказав Блаунт в інтерв’ю Wall Street Journal, додавши, що заплатив викуп, тому що хотів якомога швидше відновити роботу трубопроводів. Мережа Colonial Pipeline відновила роботу 13 травня.
Хакери атакували програмами-вимагачами, які блокують комп’ютерну систему та конфіденційні дані, а злочинці вимагають гроші, щоб розблокувати їх.
На думку експертів, за атакою стояла кіберзлочинна група DarkSide, яка перехопила майже 100 гігабайт даних. Хакери з цієї групи прославилися минулої осені, коли вона захотіла пожертвувати частину своїх доходів, одержаних злочинним шляхом, двом некомерційним організаціям – Children International і The Water Project (обидві вони відмовилися від пожертви).
У результаті атаки президент Джо Байден підписав указ, що передбачає введення нових процедур і вимог для захисту ключової інфраструктури та установ у майбутньому.
Джерело