24 травня 2021, 19:13

Історична прихильність у боротьбі з пандемією. Країни G20 прийняли Римську декларацію

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Давайте вакцинуємо весь світ», – закликали на Глобальному саміті G20 з питань охорони здоров’я, що відбувся 21 травня в Римі. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила наступні висновки: «ні націоналізму» в області охорони здоров’я, «ні забороні на експорт вакцин».

Читайте також: "Pfizer заробляє на вакцинах мільярди, не сплачуючи з них податків"

На пресконференції після завершення стаціонарних і віддалених обговорень президент Європейської комісії підкреслила, що ланцюжки поставок вакцин проти COVID-19 повинні бути відкритими. Вона оголосила, що в червні ЄС представить Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) пропозиції щодо патентів на вакцини.

Фон дер Ляєн назвала Римську декларацію, прийняту в кінці сесії, «історичним» зобов’язанням. Вона наголосила на необхідності прискорення дій з припинення пандемії. У тексті перераховані завдання на поточний момент боротьби з пандемією, а також на майбутнє. Як підкреслювалося, необхідно діяти в дусі багатосторонності, солідарності, рівності та доброчинності.

«Повернення заходів громадської охорони здоров’я до активного, стійкого та інклюзивного зростання є пріоритетом», – підкреслюється в декларації, у якій відсутні обов’язкові рішення по обговорюваній зараз проблемі патентів на вакцини COVID-19 і пропозиції щодо їх скасування. Однак це вважається компромісним становищем за добровільним принципом, у тому числі в області інтелектуальної власності та передачі технологій і ноу-хау.

«Глобальне загальне благо». У тексті також згадуються зобов’язання сторін-підписантів сприяти спільному використанню даних, розвитку потенціалу та ліцензійним угодам. Було запропоновано вважати імунізацію проти COVID-19 «глобальним суспільним благом» шляхом розширення програми Covax, ініціативи щодо забезпечення вакцинами найбідніших і найбільш нужденних країн. Під час саміту фармацевтичні компанії Pfizer, Moderna і Johnson & Johnson пообіцяли виділити 3,5 мільярди доз вакцини бідним країнам до кінця 2022 року, з яких 1,3 мільярда – цього року.

"Пандемія показала, що ми повинні перетинати кордони, якщо хочемо протистояти викликам нашого часу", – сказав прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

На заключній конференції він висловив упевненість в тому, що в ЄС «справи з вакцинацією краще», ніж в інших частинах світу.. 

ВООЗ повинна бути «більш ефективною».

На думку глави італійського уряду, ВООЗ повинна стати «більш ефективною».

«Як ми побачили під час цієї кризи, сильне міжнародне лідерство має основоположне значення для забезпечення ефективної системи попереднього інформування та для того, щоб уряди могли швидко ділитися своїми передовими методами запобігання, скорочення та управління пандемією», – сказав Драгі. Він зазначив, що вакцини тепер доступні в усьому світі. Прем’єр-міністр Італії також висловився за усунення невиправданих торгових бар’єрів. Він оцінив зобов’язання, взяті на саміті, як «дуже сильні та щирі».

Джерела

"Zaszczepmy cały świat". Globalny szczyt na temat zdrowia.   

"Historyczne" zobowiązanie w sprawie walki z pandemią. Kraje G20 przyjęły Deklarację Rzymską. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати