10 лютого 2020, 12:29

ACC: Проекти законів про ІВ потребують подальшого вдосконалення

Американська торговельна палата в Україні

Парламент України проголосував у першому читанні законопроект №2255 щодо створення Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та законопроекту №2259 щодо реформи патентного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні створять Національний орган інтелектуальної власності".

"Прийняття законопроекту №2255 у першому читанні є позитивним кроком назустріч ефективному управлінню інтелектуальною власністю. Законопроект №2255 дозволить перейти на дворівневу систему захисту ІВ, де формування політики залишається за Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а її імплементація - за НОІВ. Законопроект №2259 дозволить гармонізувати законодавство України щодо охорони прав на винаходи і корисні моделі із міжнародними стандартами", - зазначили в Американській торговельній палаті в Україні.

Експерти компаній-членів Палати підтримують цю ініціативу, але звертають увагу на моменти, які потребують доопрацювання:

1. В проекті Закону суттєво звужується перелік об’єктів патентування та виключаються з-під охорони ряд важливих для галузі фармацевтики R&D розробок.

2. Норма, що стосується положення "Болар", тобто положення, що дозволяє за певних умов проходження процедури реєстрації генеричного лікарського засобу до моменту припинення патентної охорони лікарського засобy. Експерти компаній-членів Палати вважають, що ця норма потребує доопрацювання з метою убезпечення патентовласників від потенційних порушень та забезпечення балансу патентної охорони та публічного інтересу.

Доцільним виглядає встановлення чіткого строку (наприклад, в один рік) - до моменту закінчення дії патенту на лікарський засіб, протягом якого заява на реєстрацію взаємозамінного (генеричного) лікарського засобу може бути подана до Міністерства охорони здоров’я.

Нагадаємо, найчастіше споживачі скаржаться до НБУ щодо відносин за кредитами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати