04 лютого 2020, 18:30

В Україні створять Національний орган інтелектуальної власності

Законопроект пройшов перше читання

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону №2255 від 10.10.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ попередньо схвалила законопроект про зменшення конституційного складу Ради".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, документом передбачається створити Національний орган інтелектуальної власності України (НОІВ) як юридичну особу публічного права (державну організацію), що належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (Мінекономіки). Мінекономіки забезпечуватиме формування та реалізуватиме державну політику в сфері інтелектуальної власності, а НОІВ виконуватиме окремі публічні функції (владні повноваження) з реалізації державної політики (видача охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об’єкти права інтелектуальної власності).

Зокрема, пропонується, що функції НОІВ виконуватиме державна організація, що буде створена на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності".

Прозорість діяльності НОІВ буде забезпечуватисЯ шляхом проведення зовнішнього аудиту (фінансового та управлінського); оприлюднення кошторису фінансів, спрямованих на забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, та напрямів їх використання; проведення електронних публічних закупівель, здійснюваних за кошти державної системи правової охорони інтелектуальної власності; усунення умов для корупційних ризиків в результаті мінімізації суб’єктивного чинника у прийнятті рішень (широке запровадження автоматизації процесів реєстрації правочинів, вчинення їх в режимі реального часу); ухвалення рішень в результаті широкого соціального діалогу та з урахуванням громадської думки; проведення громадського та професійного моніторингу діяльності зазначеного органу.

При цьому фінансування діяльності НОІВ здійснюватиметься за рахунок зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності (наразі ці збори зараховуються до закладу, що здійснює розгляд і експертизу заявок, поданих з метою отримання охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності).

Нагадаємо, Рада схвалила зміни до КПК щодо забезпечення виконання рішення КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати