У 2019 р. до Національного банку України надійшло майже 17 тис. звернень громадян, що на 25% більше, ніж роком раніше.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Банки-нерезиденти можуть торгувати між собою гривнею".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначається, Нацбанк опрацював 99% звернень громадян, решта перебувають на розгляді. Понад третина звернень (35%) - це позитивно вирішені питання, порушені споживачами фінансових послуг. Майже на половину звернень (46%) НБУ надав роз’яснення споживачам. Близько 10% отриманих звернень не підлягали розгляду, оскільки містили неповну інформацію. Майже 7% звернень Нацбанк переадресував до інших державних органів за належністю.
Так, більшість звернень споживачів стосуються відносин споживачів фінансових послуг та банків за кредитними договорами (33%), роботи платіжних систем та розрахунків (25%), обслуговування в банках (10%), відносин із небанківськими установами (7%).
При цьому 67% звернень містили ознаки порушень прав споживачів. Серед них: оманлива реклама депозитів, різна процентна ставка у договорі та під час фактичного розрахунку, збільшення кредитного ліміту для погашення попереднього боргу, самовільне списання коштів із зарплати чи інших нарахувань у рахунок погашення боргу, продовження депозиту без погодження із споживачем та інші порушення.
Більшість звернень споживачів (64%) - це звернення, які стосуються банків. Усього НБУ отримав звернення щодо 53 банків. Найбільша кількість звернень стосується роботи трьох банків.
Актуально: