03 серпня 2020, 15:13

7 серпня ДП «НАІС» хоче розпочати роботи із впровадження оновленого Єдиного держреєстру

7 серпня Державне підприємство «Національні інформаційні системи» розпочне роботи із впровадження оновленого Єдиного державного реєстру. У зв’язку з цим з 18.00 п’ятниці до 16 серпня тимчасово будуть відключені: Єдинийреєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців тагромадських формувань та портал usr.minjust.gov.ua. Тимчасово припиниться обмін даними між ЄДР та органами державної влади, не працюватиме сервісна послуга з обробки статистичних та/або аналітичних даних, сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API)та «он-лайн будинок юстиції» у частині взаємодії з ЄДР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Оновлений портал Містобудівного кадастру в тестовому режимі запрацює до кінця серпня».

Враховуючи складність процесу впровадження оновленого програмногозабезпечення ЄДР, а саме- проведення міграції даних,роботи триватимуть близько тижня. Після впровадження оновленого ЄДР у промислову експлуатацію декілька днів може не відбуватись вивантаження відомостей у формі відкритих даних.

Також, у період встановлення нового програмного забезпечення та переносу даних  робота інших реєстрів може бути нестабільною у зв’язку з великим навантаженням на IT-інфраструктуру ДП «НАІС».

ДП НАІС докладе максимум зусиль для прискорення впровадження та повідомить додатково, якщо роботи завершаться раніше зазначеного терміну.

«ЄДР - один із ключових реєстрів у державі, що містить дані про всі українськікомпанії. Водночас, останнє масштабне оновлення системи відбулось ще у 2007році. На відміну від низки інших реєстрів, користувачі яких працюють черезвебінтерфейс, ЄДР до цього часу  мав вигляд застосунку, який було необхідновстановлювати на персональні комп’ютери користувачів, і лише працівникамипідприємства. Крім того, застаріла архітектура призводила до численних помилок,ускладнювала обробку даних та унеможливлювала подальший розвиток системи»,- зазначив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний.

Обсяг інформації в ЄДР перевищує 30 Тб. Це більше ніж вся Бібліотека КонгресуСША, яка претендує на звання найбільшої бібліотеки в світі та містить близько 17-20 Тб інформації. Станом на 1 липня 2020 р. Єдиний державний реєстр міститьпонад 7  млн суб’єктів, зокрема діючих 1,4 млн. юридичних осіб та близько 2 млн.фізичних осіб-підприємців. У 2020 році середня кількість реєстрацій складала 201юридичну особу та 1040 ФОП на день. 

(для перегляду натисніть на зображення)

наіс


«Такий великий обсяг інформації та взаємодій з іншими системами ускладнюєперенесення (міграцію) даних до оновленої структури бази даних реєстру. Крімтого, ми зіткнулися з проблемами неоднорідності даних та відмінності правил їхзбереження в базі даних впродовж останніх 13 років. Так, на етапі міграціївиявлено велику кількість помилок, що є наслідком ще попередньої міграції, тобтодо 2007 року, – підкреслив Олексій Бережний. –  Проте цілісність даних буланашим головним пріоритетом, тому саме питаннями міграції ми займались останнібільш ніж півроку. Крім того, близько трьох місяців було присвячено тестуваннюсистеми разом з командою реєстраторів та нотаріусів, що є основними табезпосередніми користувачами майбутнього ЄДР. І лише після вдалогозавершення всіх етапів тестування, ми переходимо до впровадження ЄДР упромислову експлуатацію».

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» назвало низку переваг використання оновленого ЄДР:

- завдяки використанню сучасних технологій спрощується доступ користувачів до реєстру;

- створено додаткові механізми контролю та модулі безпеки, що сприятимуть упротидії рейдерству: підтвердження операцій в системі з використаннямкваліфікованого електронного підпису (КЕП), захист системи від втручання задопомогою віддаленого керування робочим місцем користувача тощо;

- реалізованоможливість обліку сімейних фермерських господарств та доданоокрема ознака створення такого господарства;

- покращеноякість внесення даних про кінцевих бенефіціарних власників шляхомїх чіткого структурування та відокремлення від засновників;

- створено нові види реєстраційних дій, зокрема, перехід на діяльність на підставівласного установчого документу або модельного статуту, внесення та скасуваннязаборони вчинення реєстраційних дій;

- удосконалені бізнес-процеси реєстрації, зокрема, створено відображенняпроведених змін, забезпечено припинення ФОП та внесення змін до відомостейпро ЮО в один етап, додано нові атрибути розширеного пошуку тощо.

Після впровадження оновленого ЄДР, ДП «НАІС» планує робити акцент наінтеграції з іншими реєстрами та системами державних органів в рамках програмидіджиталізації, посиленні антирейдерських інструментів та впровадженні новітніхінструментів кібербезпеки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати