20 квітня 2021, 11:10

5 симптомів професійного вигорання юристів та як з ним боротися

Стресовий характер юридичної роботи, жорстка конкуренція та надмірний робочий час створюють проблеми для фізичного та психічного здоров’я правників. Тому все частіше у юрпрактиці виникають випадки професійного вигорання. Про це повідомляє веб-сайт lawfuel.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ТОП-6 найприбутковіших галузей права серед американських юристів"

Наприклад, опитування щодо психічного здоров’я, проведені в 2016 році в США, викликали тривожні дзвінки про стан здоров’я адвокатів. Згідно з дослідженням Фонду Бетті Форд за 2016 рік та Комісією Американської асоціації адвокатів з програм допомоги адвокатам, 21 відсоток ліцензованих, працюючих адвокатів має проблемами з алкоголізмом, 28 відсотків страждають від певного рівня депресії та 19 відсотків борються із симптомами тривоги.

Нещодавнє опитування у Новій Зеландії показало, що у 2019 році 51 відсоток новозеландських юристів вживає алкоголь, наркотики або звільняється з роботи під час боротьби з сильним стресом. Результати мало відрізняються в Австралії та інших країнах, де пристрасть до роботи, виставлення рахунків та пов’язані з ними проблеми виявили чималий відсоток юристів, які страждають від тривоги, депресії, алкогольної та наркотичної залежностей. Однак існують ознаки та способи уникнення професійного вигорання.

Що таке професійне вигорання?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вигорання є професійною небезпекою, синдромом, який розуміють як результат хронічного стресу на робочому місці, з яким не вдалося успішно впоратись.

ВООЗ окреслює деякі ознаки вигорання, зокрема:

  • Почуття виснаження
  • Постійне відволікання від роботи
  • Цинізм, пов’язаний з роботою

Чому юристи такі чутливі до професійного вигорання?

Правники, як правило, можуть бути більш сприйнятливими до вигорання з різних причин, включаючи їхній тип особистості. Зазвичай вони мають високі успіхи та працюють з напруженістю та амбіціями, що може призвести до посилення стресу, так само як і ненормований робочий день. Вони схильні до перфекціонізму, що теж  чинить тиск. Звіт про правові тенденції за 2018 рік продемонстрував, що 75 відсотків юристів часто працюють і поза робочим часом.

Професійне вигорання відбувається не за одну ніч, воно наростає з часом. Для боротьби з цим важливо розпізнати симптоми юридичного вигорання, щоб вчасно почати з ними боротися. Велика частина у цьому покладається на уважність до себе, тому «слухайте себе» і звертайте увагу на свої почуття.

5 симптомів професійного вигорання юриста

1. Втома або виснаження

Сильна втома може бути ознакою не тільки недоспаних ночей після кількох довгих днів перебування в офісі. Це виснаження, яке виходить за рамки простого недосипання, і для його виправлення потрібно більше, ніж просто кілька вихідних днів.

2. Відчуття відстороненості або цинізму

Ви не будете відчувати колишнього азарту чи пристрасті до роботи, навпаки, будуть наявні думки про те, що все, що трапляється, насправді не має значення. Момент, коли вас лякають думки потрапити в офіс в робочий день (і ніч) – класичний симптом вигорання.

3. Неможливість зосередитися

Неможливість зосередитися – ще одна ознака проблеми. Це пов’язано з відчуттям того, що ви не можете дбати про те, що робите. Ви постійно відволікаєтесь, ви фактично перебуваєте в такому стані, коли ваш розум не бажає і навіть не в змозі виконати звичну роботу.

4. Баланс між роботою та особистим життям знаходяться під загрозою

Робота настільки стала присутньою у вашому житті, що ви втрачаєте особистий простір та час на сім’ю. Це, відповідно, погіршує фізичне та психічне здоров’я. Брак часу на сім’ю чи стосунки, а також відсутність загального балансу роботи та життя часто супроводжуються надзвичайним стресом і, можливо, почуттям провини щодо цієї ситуації.

5. Ви «зупинилися» в одному просторі

Відчуття «зупинки» – це, як правило, супровідне відчуття, що переконує вас у неможливості прогресу та виходу з цього стану. Це може призвести до невпевненості в собі та відчуття неадекватності або просто нездатності впоратися з тими завданнями, які ви з легкістю робили раніше.

Як юрист може самостійно запобігти професійному вигоранню?

Для перевантажених юристів на межі вигорання важливо діяти швидко. Вам буде набагато краще трохи уповільнити рух і відновитись, ніж довести себе до повного психічного та фізичного виснаження.

Якщо ви думаєте, що ризикуєте «вигоріти», то краще зробіть «крок назад», уповільніть темп життя, оцініть свою ситуацію та шукайте шляхи вирішення проблеми:

  • «Зарядіть свої батареї»: сон є дивовижною протиотрутою для стресової ситуації. Вам потрібно надати йому пріоритет, щоб потім можна було рухатись у раціональному та спокійному стані та уникнути вигорання.
  • Займіться тим, що вам подобається: зверніть увагу на свої хобі і не займайтеся протягом певного часу професійними обов’язками. Докладіть зусиль, щоб додати не пов’язані з роботою заняття та захоплення у свій день.
  • Знайте свої межі: вам потрібно знати і поважати особисті межі, навчитися говорити «ні» і відмовлятися від ілюзій своєї всесильності.
  • Спокійно ставтеся до часових меж. Фактор часу є головним фактором стресу для юристів. Потрібно змиритися з тим, що існують обмеження у часі так само, як і у можливостей людського тіла, і поважати цей факт.
  • Йдіть перевіреним шляхом: працюйте над реальним сенсом життям і будьте вірними своїм цінностям, щоб зрозуміти, ким ви є насправді. Здатність вивільняти емоції і відчувати – є ключовою для уникнення професійного вигорання юриста.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати