27 березня 2020, 13:07

20% бухгалтерів мають достатній досвід роботи з новітніми технологіями, - опитування

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Згідно зі звітом Digital Accountant, підготованим Асоціацією дипломованих сертифікованих бухгалтерів (Association of Chartered Certified Accountants, ACCA), лише 20% бухгалтерів вважають, що вони мають достатній досвід роботи з новітніми технологіями, зокрема, блокчейном та штучним інтелектом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Концепція гнучкого внутрішнього аудиту: переваги для бізнесу".

Про це зазначають у ПАБУ.

Проведене опитування показало, що значна кількість респондентів мають досить високий рівень навиків використання традиційних функцій електронних таблиць. Водночас 81% опитуваних вважають свій рівень ескпертним. Однак, щодо розуміння системи планування корпоративних ресурсів, то лише 72% визнали себе експертами в цьому питанні.

Клайв Вебб (Clive Webb), автор звіту та провідний фахівець АССА з питань управління бізнесом, вважає, що краще розуміння технологій допоможе бухгалтерам підготуватися до майбутніх викликів цифрової ери.

"Можливість передбачити дестабілізацію ринку вкрай необхідна. Тож потрібно, аби бухгалтери та фінансисти мали достатні та комплексні навички роботи з цифровими технологіями. Такі навички допоможуть бухгалтерам та компаніям вирішувати актуальні проблеми, наприклад, глобальну епідемію коронавірусу, з якою ми зіткнулися. Використання технологій у такі часи, як зараз, дуже важливе. У звіті зазначено, що в бухгалтерії існує певна зона комфорту стосовно технологій. Потрібно визнати, що ті часи, коли електронні таблиці можна було назвати новітньою технологію, завершилися. Бухгалтери вже звикли до використання застарілих технологій електронних таблиць та планування корпоративних ресурсів. Тому питання цифрової трансформації є одним із найактуальніших на сьогодні. Компанії вкладають чималі кошти у розвиток технологічної складової, і це повинно надати значні переваги", - розповів експерт.

"Бухгалтери повинні бути спроможними відповісти на цифрові виклики, що постають перед ними. Досягти цього можна, продемонструвавши своє бажання зрозуміти механізм функціонування та застосування таких технологій, як блокчейн та кодування. Говорячи мовою технологій та розуміючи, як саме вони можуть керувати бізнес-процесами, бухгалтери матимуть значні переваги. Досягти такого результату можна, витративши три хвилини свого часу в день на навчання та дослідивши можливості покращення розуміння технологій", - додав Клайв Вебб.

Нагадаємо, FRC закликає аудиторські фірми повністю відокремити аудиторські послуги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати