26 березня 2020, 10:57

Концепція гнучкого внутрішнього аудиту: переваги для бізнесу

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Останнім часом дедалі частіше доводиться чути про концепцію гнучкого внутрішнього аудиту. Більшість великих міжнародних компаній починають застосовувати таку концепцію, додаючи бізнесу додаткової вартості. Які головні переваги гнучкого внутрішнього аудиту та чим він відрізняється від традиційного?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що аудитори радять бізнесу в умовах епідемії коронавірусу".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, концепція гнучкого внутрішнього аудиту передбачає більш інтерактивний підхід, який адаптується відповідно до змін. В організаціях, де вистачає бажання й відповідних навичок, гнучкий внутрішній аудит може стати поєднанням між контрольними та бізнес-функціями.

"Гнучкий внутрішній аудит в організаціях фінансового сектору є відповіддю на мінливість і швидкість зовнішніх змін, на очікування основних стейкхолдерів, щоб надати практичні та цінні рекомендації щодо можливих поліпшень. Це також дає змогу балансувати між запитами та інтересами інших зацікавлених сторін, зокрема, клієнтів та регулятора.

У сфері фінансових послуг можна побачити постійні спроби компаній урівноважити підхід до максимізації прибутку, до розширення використання інноваційних технологій та автоматизації у всіх можливих сферах, з одного боку, та впровадження більш вимогливих правил захисту прав та інтересів інвесторів, зокрема посилення регулятивних вимог загалом, з другого боку", - зазначили у ПАБУ.

Щоб цього досягти, важливо, аби внутрішні аудитори розуміли принципи гнучкого підходу та його виняткову роль у побудові мостів усередині організації та пришвидшенні змін.

Основами прийняття рішень стосовно будь-якого аудиторського проєкту можуть слугувати такі пункти:

  • виявлення основних зацікавлених сторін;
  • ретельне обстеження та розуміння їхніх потреб та очікувань;
  • комунікація із зацікавленими сторонами на різних етапах аудиторського проєкту;
  • постійна оцінка результатів аудиту й переосмислення їх впливу та цінності для організації;
  • важливість пріоритизації завдань для виконання їх у встановлені строки. Це дає змогу повсякчас роздумувати над тим, що справді важливо та суттєво. І йдеться не про чітке дотримання плану без жодних відхилень, а про те, як цей план відповідає та допомагає створити відповідне середовище й одночасно рухатися в правильному напрямі.

Як зазначається, гнучке планування аудиту пов’язане з постійним ризик-орієнтованим підходом, ясністю в постановці цілей і необхідним та достатнім рівнем упевненості, що має забезпечити внутрішній аудит, а також постійним реагуванням на зворотний зв’язок від основних зацікавлених сторін. Ефективне проведення такого аудиту нерозривно пов’язане з розумним використанням відповідних ресурсів, направленим на досягнення чітко визначених цілей.

"Фінально результати аудиту оцінюються як ефективні відповідно до їх практичності, ясності, здатності ініціювати зміни в організації та запобігати втратам. Підходи гнучкого внутрішнього аудиту - це значна зміна порівняно з традиційним аудитом, для якого характерні розлогі звіти, що концентруються більше на процесах та описах невідповідностей", - вказали у ПАБУ.

Нагадаємо, британська авіакомпанія Flybe збанкрутувала внаслідок коронавірусу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати